Переговори Сі Цзіньпіна та Зеленського: Китай запропонував чотири пункти для спільного розгляду
У Пекіні стверджують, що на підставі запропонованих чотирьох пунктів китайська сторона побудувала свій документ щодо врегулювання ситуації в Україні.
Голова КНР Сі Цзіньпін заявив після телефонної розмови з українським лідером Володимиром Зеленським, що Пекін запропонував чотири пункти для спільного розгляду та три "для роздумів". На основі цих пунктів китайська сторона побудувала свій "мирний план" завершення війни в Україні, оприлюднений наприкінці лютого цього року.
Слова глави Китаю наводить CCTV.
При цьому зміст цих пунктів китайське телебачення не уточнює.
Також повідомляється, що Сі Цзіньпін заявив про "складність еволюції української кризи" (китайською стороною знову використовується слово "криза", а не "війна"), яка серйозно вплинула на ситуацію у світі. Пекін при цьому "стоїть на боці миру" та продовжить сприяти переговорному процесу. Китай не вважає себе ні стороною, ні творцем конфлікту, йдеться у заяві китайського лідера.
Сі Цзіньпін знову назвав переговори "єдиним варіантом виходу із ситуації", а також укотре надіслав сигнал Кремлю про неприпустимість застосування ядерної зброї, зазначивши, що в ядерній війні не може бути переможців.
Лідер Китаю закликав усі зацікавлені сторони зберігати спокій і проявляти стриманість, щоб "спільно керувати кризою та контролювати її".
У рамках зусиль зі встановлення миру та сприяння переговорам Піднебесна спрямує з візитом в Україну представника уряду КНР з євразійських справ.
Крім того, Сі Цзіньпін підкреслив, що за 31 рік українсько-китайські відносини пройшли чималий шлях розвитку та досягли рівня стратегічного партнерства.
Нагадаємо, 26 квітня Сі Цзіньпін і Володимир Зеленський провели телефонну розмову, яка тривала близько години. Президент України назвав бесіду змістовною, а також повідомив про домовленість щодо повернення українського посла до Пекіну.
Зазначимо, розмова лідерів України та Китаю відбулася на тлі резонансної заяви китайського посла у Франції Лу Шає, який в інтерв'ю французьким ЗМІ засумнівався в українській приналежності Криму.
ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!