ООН і Туреччина відмовилися гарантувати вивезення зерна з України після погроз РФ
В ООН і Туреччині прокоментували можливий російський удар по кораблях із продовольством.
ООН і Туреччина відмовилися гарантувати безпеку вивезення зерна з чорноморських портів України після того, як РФ спочатку вийшла із "зернової угоди", а потім почала погрожувати ударами по будь-яких суднах, що прямують на українську територію.
Прес-секретар Генсека ООН Стефан Дюжаррік, коментуючи можливий удар Росії по кораблях із зерном, заявив, що "ніхто не може вимагати від Генсека ООН гарантій безпеки, оскільки йдеться про військову зону", передає "Анадолу".
Водночас він повідомив про продовження роботи Об'єднаного координаційного центру у Стамбулі та заявив про прихильність ООН "зерновому коридору".
У свою чергу, агентство Bloomberg повідомляє, що Анкара також відповіла відмовою на прохання Києва гарантувати безпеку експорту українського продовольства чорноморськими маршрутами.
Нагадаємо, 18 липня Кремль оголосив про вихід із "зернової угоди" та висунув низку вимог для повернення до угоди. Зокрема, РФ наполягає на підключенні до SWIFT банків, які обслуговують експорт російського зерна.
Крім того, Росія погрожує атакувати будь-які судна, що прямують у чорноморські порти України. У Кремлі стверджують, що розглядатимуть такі кораблі як "потенційних перевізників військових вантажів".
Зі свого боку, президент України Володимир Зеленський повідомив про роботу української сторони над детальним планом, який дав би змогу експортувати зерно без участі РФ у зерновій угоді. Влада України закликає міжнародну спільноту активізувати зусилля з розблокування українських портів.