Вірменія ратифікувала Римський статут МКС, який видав ордер на арешт Путіна
Вірменія ратифікувала Римський статут МКС, який видав ордер на арешт Путіна: раніше Москва погрожувала наслідками для Єревана.
Парламент Вірменії ратифікував Римський статут Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт російського диктатора Путіна, повідомляє BBС. Подія сталася всупереч наполегливим вимогам і навіть погрозам з Москви не робити цього, оскільки тепер Путін не зможе вільно відвідати територію Вірменії, де може бути заарештований і депортований до Гааги за військові злочини в Україні.
Вірменія підписала Римський статут ще 1999 року, але не ратифікувала його. Однак тепер, коли конфлікт Москви та Єревана на тлі подій у Карабасі сягнув піку, це сталося. За ратифікацію проголосували 58 депутатів від правлячої партії "Громадянський договір", 25 депутатів від опозиції не голосували.
Наступним знаковим кроком може бути вихід Вірменії з ОДКБ, зазначає у своєму Telegram-каналі російський блогер Анатолій Несміян. За його словами, розрив Вірменії та РФ, що намітився, набиратиме обертів. При цьому Москва стрімко втрачає залишки свого впливу у Закавказзі.
"Це справа нешвидка, що вимагає попереднього оповіщення та процедури. Можливо, що замість виходу на якийсь час буде ухвалено рішення про припинення членства в ОДКБ. У будь-якому разі процес розмежування з Росією набиратиме ходу. Росія зберігала можливості та вплив у Закавказзі тільки як посередник у карабаському конфлікті. Коли він себе вичерпав, раптом виявилося, що жодних інших інструментів впливу у Кремля у регіоні за тридцять років так і не вибудувано", - пише він.
Теоретично є газовий і енергетичний "гачки", за які у Москві певний час намагатимуться чіплятися, але у "партнерів" є паралельні пропозиції щодо постачання Вірменії енергією. Зараз, коли територіальна проблема перестає стояти між Вірменією й Азербайджаном, між країнами може бути прокладений канал постачання, який замінить російський. Це теж не просто завтра, тим паче що політична частина переговорів і умови, на яких постачатимуть газ і електрику, теж стануть непростим випробуванням і темою на переговорах, але принаймні тепер ця можливість є.
Якщо ж у Москві відбудуться якісь події внутрішнього характеру, розлучення із Закавказзям набуде буквально обвального характеру. До цього, у всякому разі, вже всі передумови склалися, додає Несміян.
Нагадаємо, 28 вересня Захарова обурилася діями Вірменії, коли країна різко відвернулася від РФ і взяла курс на Захід.