Понад 10 одиниць: ЗМІ повідомили про кількість ATACMS, переданих Україні, та одну умову від США
Вашингтон передав Києву щонайменше 20 ракет ATACMS з умовою не використовувати їх проти об'єктів, що знаходяться на території РФ.
Учора, 17 жовтня, ЗСУ вперше застосували на фронті далекобійні американські ракети ATACMS. Західна преса пише про те, що всього було передано близько 20 таких ракет.
У США спеціально не анонсували дату постачання ракет, щоб Кремль не завдав ударів по військовій допомозі, коли її б почали транспортувати територією України, інформують журналісти The New York Times із посиланням на західних і американських чиновників.
Також Київ попросив Вашингтон не анонсувати постачання далекобійних ракет, щоб застати окупантів зненацька. На Заході чиновники на умовах анонімності зізналися, що всього було поставлено 20 ракет.
Ці снаряди є касетними, які розкидають на великій території 950 міні-бомб. На міжнародній арені така зброя заборонена, проте США, Україна та РФ не підписали її.
Дальність польоту ракет становить 165 км. При цьому західні військові експерти поки не беруться сказати, наскільки сильно ракети ATACMS зможуть змінити ситуацію на полі бою. На Заході кажуть, що військова техніка, надана ще навесні 2023 року, поки що не прискорила наближення перемоги на полі бою. При цьому також стало відомо, що вчора всі обіцяні США танки Abrams (31) також уже в Україні.
Офіційні особи США та ЄС визнають, що такої кількості ракет має бути достатньо, щоб знищити лінію постачання ворога, а також навести шороху на ПКС РФ.
Головна умова США - не використовувати ракети для військових операцій на території самої Росії.
Нагадаємо, супутникові знімки від 17 жовтня аеродрому у Бердянську зафіксували щонайменше п'ять знищених вертольотів ВКС РФ.
Крім того, аналітики з ISW розповіли, проти яких ворожих цілей ЗСУ використовуватимуть ракети ATACMS.