Мрії Путіна не збутися, бо Захід не кине Україну, – в ISW про нову військову допомогу Києву
Захід не збирається залишати Україну сам на сам із Путіним, навіть попри новий конфлікт на Близькому Сході.
Захід не збирається залишати Україну сам на сам із Путіним, навіть попри новий конфлікт на Близькому Сході. Навпаки, всі дії Заходу вказують на те, що країни ЄС збираються посилити військову допомогу Києву, щоб протистояти "путінській орді".
Ще 13 листопада Берлін анонсував новий пакет військової допомоги, що містить 10 танків Leopard, 14 всюдиходів Bandvagn і тисячу 155-мм артилерійських снарядів. Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували ситуацію.
Ще 12 листопада правляча партія канцлера Шольца анонсувала подвоєння військової допомоги Україні у 2024 році, а сам пакет буде на суму у 8 млрд євро.
А у понеділок, 13 листопада, президент України анонсував початок навчання українських пілотів на винищувачах F-16 на території Румунії. Через день генсек НАТО заявив, що зараз військова допомога Україні дуже важлива через складну ситуацію на полі бою.
Глава МЗС ЄС Боррель дав зрозуміти, що для Євросоюзу військова та гуманітарна допомога Україні буде у пріоритеті. При цьому до березня 2024 року країни ЄС не зможуть поставити Україні обіцяні 1 млн снарядів.
У бесіді з журналістами з Politico Боррель зізнався, що до 40 % європейської оборонної продукції експортується у треті країни. Необхідно, щоб ЄС переключив усю свою увагу на Україну. Столтенберг заявив, що НАТО уклав контракти на суму у 2,4 млрд євро щодо військових замовлень для України, включно з артилерійськими снарядами.
Глава Міноборони Естонії Певкур повідомив про укладення контрактів із п'ятьма заводами в ЄС із виробництва снарядів на суму 280 млн євро.
Раніше російська армія перейшла у наступ на деяких ділянках фронту, проте повністю відновити ініціативу на полі бою їй не вдасться.
Нагадаємо, після 23 листопада Палата представників США має розглянути новий законопроєкт про військову допомогу Україні й Ізраїлю в єдиному пакеті.