"Для таких двох країн, як Китай з США, повертатися одна до одної спинами не варіант", – Сі Цзіньпін
Впервые за последние 6 лет лидер Китая Си прибыл в США и провел встречу с президентом страны Байденом.
До цієї зустрічі Білий дім готувався дуже давно, оскільки особисто Байден виступив ініціатором. На порядку денному стояло багато питань, які глава США обговорював із Сі Цзіньпіном.
Відео самої зустрічі можна побачити на youtube-каналі Yahoo Finance, а журналісти Telegram-каналу "Быть или" озвучили тезисно головні моменти промови Сі Цзіньпіна:
"Пане президенте, приїхавши сюди, я думав про Вашу поїздку до Китаю, коли я був віцепрезидентом і у нас була зустріч. Це було 12 років тому, я все ще пам'ятаю нашу комунікацію дуже чітко, а це завжди дає про що подумати.
Минулого разу ми зустрічалися на Балі рік і один день тому. Багато чого сталося відтоді.
Світ вибирається з пандемії ковіду, але він усе ще під її величезним впливом. Глобальна економіка все ще відновлюється, але цей момент залишається слизьким. Ланцюжки виробництва та постачання все ще під загрозою переривання, а протекціонізм зростає. Усе це серйозні проблеми.
Відносини Китаю та США, найважливіші двосторонні відносини у світі, мають сприйматися у широкому контексті прискорених глобальних трансформацій, раніше небачених у цьому столітті. Вони мають розвиватися на користь нашим народам і відповідати нашій відповідальності за людський прогрес.
Відносини Китаю та США ніколи не були безхмарними за останні 50+ років, вони завжди стикалися з тими чи іншими проблемами. І все одно вони продовжували рухатися вперед через вигини та перешкоди.
Для таких двох країн, як Китай і США, повертатися одна до одної спинами - це не варіант. Це нереалістично, щоб одна сторона намагалася перебудувати іншу, а конфлікт і конфронтація мали б незбагненні наслідки для обох сторін.
Я все ще вважаю, що велика конкуренція між країнами - це не превалююча тенденція нинішніх часів і не може вирішити проблем, з якими стикаються Китай і США.
Планета Земля досить велика для двох країн, щоб процвітати. А успіх однієї країни - можливість для іншої.
Це об'єктивний факт, що у Китаю та США є відмінності у культурі, історії, соціальній системі та шляху розвитку. Однак доти, доки вони поважають одне одного, вони будуть цілком спроможні піднятися над відмінностями та знайти правильний шлях, щоб порозумітися одне з одним. Я твердо вірю у багатообіцяюче майбутнє двосторонніх відносин.
Пане президенте, ми біля керма відносин між Китаєм і США. Ми несемо відповідальність за обидва народи та за світову історію. Очікую на глибокий обмін поглядами, в якому ми б досягли нового розуміння зі стратегічних і всеосяжних проблем, критичних для відносин Китаю та США та проблем, які впливають на мир і розвиток у світі.
Дякую вам".
Раніше ми повідомляли, що у Білому домі озвучили головні теми, які обговорюватимуть Байден і Сі.
Нагадаємо, глава КНР не відвідував США довгих 6 років. Американська преса озвучила інформацію про зустріч із Байденом.
Останні новини
Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16"Путін використовує Україну як полігон", – Зеленський зробив першу заяву про удар МБР по Дніпру
16:32Актора Володимира Машкова засудили до 10 років ув'язнення за пропаганду війни проти України – СБУ
14:13