КНДР запустила ракету із супутником-шпигуном: хто підозрює Росію у співучасті, та як це пов'язано з війною в Україні
Північнокорейська ракета-носій "Чоліма-1" здійснила політ за заданою траєкторією та вивела супутник на орбіту.
Керівництво КНДР похвалилося, що у ніч на 21 листопада успішно запустило космічний супутник-шпигун на навколоземну орбіту. Крім того, Пхеньян пригрозив незабаром вивести ще кілька таких самих апаратів для зміцнення своєї розвідки, передає Yonhap з посиланням на північнокорейське KCNA.
Повідомляється, що режим диктатора Кім Чен Ина для запуску супутника-шпигуна "Малліган-1" застосував ракету нового типу "Чоліма-1". При цьому розвідувальний апарат був запущений зі стартового майданчика у Тончанг-Рі на західному узбережжі КНДР.
"Чоліма-1" здійснила політ за заданою траєкторією та вивела супутник на орбіту. Сам Кім також був присутній на цьому заході.
Своєю чергою, у Сеулі, Токіо та Вашингтоні звинуватили Російську Федерацію у наданні КНДР значної технічної допомоги для запуску цього супутника.
У США, Південній Кореї та Японії підозрюють Росію у співучасті у північнокорейських запусках і переконані, що Москва надала Пхеньяну допомогу у підготовці ракети-носія в обмін на постачання північнокорейського озброєння, яке ЗС РФ використовують для війни в Україні.
Нагадаємо, ЗМІ дізналися, яку зброю КНДР могла передати Росії для ведення бойових дій проти ЗСУ.
Раніше агентство Reuters повідомило з посиланням на південнокорейську розвідку, що КНДР передала РФ понад 1 млн боєприпасів і запускає свої заводи з виробництва снарядів на повну потужність.