Заходу необхідно зробити два "подарунки" для України, щоб поставити Путіна на місце, – The Economist
Через відсутність стратегічного бачення війни в Україні Захід робить недостатньо для того, щоб її зупинити.
На Заході військові експерти зійшлися на думці, що на сьогодні жоден з супротивників не у силах вигнати іншу з контрольованої нею території.
Про це написали вчора, 30 листопада, журналісти видання The Economist.
Щодня у боях на Авдіївському напрямку РФ втрачає до 900 осіб, і війна у такому вигляді може тривати ще дуже довго.
Захід міг би зробити набагато більше, щоб повністю розчарувати Путіна. Необхідно було підключити всі фінансові та промислові ресурси для боротьби з РФ. Однак відсутність стратегічного бачення заважає країнам ЄС домогтися перемоги, саме тому Захід повинен якомога швидше позбутися летаргії.
РФ отримує велику військову підтримку з Ірану (дрони-камікадзе) та з КНДР (артилерійські снаряди). При цьому через Туреччину та Казахстан надходять у РФ усі санкційні товари. Не на повну котушку працює і схема з російською нафтою.
У самій РФ еліта вже звикла до війни, посиливши контроль над економікою. При цьому Путін може хоч до кінця життя виплачувати допомогу сім'ям тих, хто воює або загинув в Україні.
Не дивно, що на цьому тлі в Україну на перше місце повернулася політика. Хтось уже розподіляє майбутні місця у Парламенті, а хтось бачить конфлікт між Зеленським і Залужним.
Навіть якщо перемогу на президентських виборах у США відсвяткує не Трамп, ЄС все одно слід бути готовим до того, що допомога Україні від Америки вже не буде, як раніше.
Не варто розраховувати і на падіння режиму Путіна, оскільки він може "правити РФ вічно".
Зараз ЄС і країнам НАТО необхідно готуватися до оборони на той випадок, якщо Путін все ж таки наважиться йти далі, тим паче що у РФ вже є досвід сучасного ведення війни, а економіка поставлена на військові рейки.
Щоб протистояти Путіну, країнам ЄС просто необхідно передати Україні ще більше систем ППО та далекобійних ракет.
Раніше ми повідомляли, що у Зеленського вже є на столі новий план мобілізації, проте він не поспішає його підписувати.
Нагадаємо, глава МЗС Люксембургу перед виступом Лаврова емоційно звернувся до всієї російської делегації.