У березні 2023 року Путін озвучив Сі терміни війни проти України – ЗМІ
У березні 2023 року у Москві Путін нібито заявив Сі, що воюватиме проти України ще п'ять років.
Таку новину опублікував японський журналіст Кацудзі Наказава, який 7 років працював у Китаї та є лауреатом Міжнародної журналістської премії Вона-Вуеда.
Не виключено, що, оперуючи саме такими цифрами, Путін просто узагальнив ситуацію на полі бою, яка на березень 2023 року була не на користь РФ, пише видання Nikkei Asia.
Також Путін прекрасно розуміє, що затяжна війна буде не на руку самій Україні. Глава Кремля просто вичікуватиме, коли ж Захід відмовиться надавати військову допомогу Києву.
Такою заявою Путін хотів дати зрозуміти Китаю, що РФ однаково переможе, а отже лідер КНР не має змінювати свою проросійську позицію.
Не так давно журналісти з The New York Times опублікували статтю про те, що нібито ще з вересня Путін шукає можливість достукатися до Заходу, а Москва готова сісти за стіл переговорів з Києвом.
Однак, виходячи зі статті Наказави та тих дипломатичних маневрів, які були між РФ і КНР після візиту Сі до Москви, не слід сприймати статтю американських журналістів за чисту монету.
Але якщо війна між Україною та РФ справді затягнеться на п'ять років, то цей фактор суттєво вплине на плани й амбіції Сі Цзіньпіна. Він уже й так уперше в історії Китаю пішов на безпрецедентний третій термін на посаді Генсека Компартії. Також ці події можуть вплинути і на його спробу приєднати до Китаю Тайвань.
Джерело пише, що Сі не надто вірить у слова Путіна, тим паче що він усе ще тримає образу на главу Кремля через саміт Китай - Росія, що відбувся 4 лютого 2022 року. Тоді Путін навіть не натякнув Сі про те, що планує вторгнутися в Україну через 20 днів.
Якщо війна в Україні затягнеться на п'ять років, то Пекін буде під великим тиском з боку Заходу. Останні уважно стежитимуть за кожним кроком Пекіна, особливо це стосується спроб надати Путіну зброю.
Боїться Сі й можливих санкцій, які можуть боляче вдарити по китайській економіці.
Не виключено, що Путін міг засмутитися через візит представника Китаю у справах Євразії Лі Хуея до Києва, коли той зустрівся із Зеленським. Таким кроком Сі дав зрозуміти Путіну, що не вірить у його слова про війну на п'ять років.
Заяви Путіна про війну на п'ять років можуть вплинути і на економіку Японії. Токіо вже переглянув принципи, що забороняють продавати зброю іншим країнам. Уряд Японії дав добро на продаж у країни Європи своїх систем Patriot.
Раніше Данілов пояснив, чому Київ не сяде за стіл переговорів із Москвою.
Крім того, аналітики з ISW розвіяли заяви Путіна про те, що захоплення Мар'їнки має важливе стратегічне значення для війни.