2 січня 2024, 13:09

"Ми вже не бігаємо по військових складах", – стало відомо, яким чином Чехія допомагає Україні

Уповноважений чеського уряду у післявоєнній відбудові України розповів про те, як Чехія допомагала нашій країні вистояти проти агресії РФ у 2023 році.

"Ми вже не бігаємо по військових складах", – стало відомо, яким чином Чехія допомагає Україні

Уповноважений чеського уряду у післявоєнному відновленні України Томаш Кочепний заявив, що найголовнішим проектом Чехії у плані допомоги Україні залишається підтримка ЗСУ, тому що без цього, хоч як би старалися всі західні партнери, будь-які зусилля були б марними.

"Нам потрібно захищати українську територію від агресора та його амбіцій знищити українську державу та націю, тому основна частина нашої діяльності, як і раніше, полягає у постачанні зброї. Але зараз ми не бігаємо по чеських військових складах, - повідомив політик в інтерв'ю для "Радіо Свобода". - Ми працюємо над збільшенням виробництва, а іноді й над перенесенням виробництва в Україну або створенням спільних підприємств, які будуть частково виробляти продукцію тут, у Чехії, а частково - в Україні".

Пріоритет номер два - це те, що ми можемо зробити вже зараз з погляду гуманітарної допомоги та розвитку, наголосив Кочепний. Це основа історії реконструкції України.

За словами політика, Чехія зосереджується на пріоритетах у таких галузях, як енергетика, охорона здоров'я, транспорт, водне господарство та соціальна інфраструктура, зокрема, соціальне житло: школи, дитячі садки. У цій сфері переважно застосовується той самий принцип, що й для військового сектору. Приміром, в Україну передають мобільні шпиталі, які використовуються як у тилу, так і на передовій.

Чеський уряд також опікується модернізацією та ремонтом лікарень, особливо у Львівській області. В Україну почали відправляти лікарів із Чехії замість того, щоб вивозити поранених українців за кордон. Таким чином можна допомогти більшій кількості людей, пояснив держдіяч.

За словами Кочепного, Чехія також передає у деякі українські міста теплоелектроцентралі. Це децентралізовані енергетичні системи, які можуть живити місцеві лікарні, при цьому їх важче знищити, тому що це відносно невеликі об'єкти.

Ще одним важливим внеском у відновлення України з боку Чехії було відправлення водоочисних споруд після того, як дамба у Новій Каховці була зруйнована внаслідок російської атаки та мільйони людей залишилися без достатньої кількості питної води.

"Якщо говорити однією стратегічною фразою, то минулий рік був про те, щоб створити прихильність світу, який хоче допомагати Україні. Потрібно було переконати західних лідерів у тому, що це того варте, що Україна виживе та що ми маємо допомогти їй. Тут ідеться про перехід зобов'язань до конкретних дій, тому ми бачимо багато програм, які створюються для допомоги Україні, але поки що ми не бачимо стовідсоткового використання фінансових ресурсів", - підсумував Кочепний.

Нагадаємо, Чехія жорстко відповіла РФ, яка скликала екстрене засідання Радбезу ООН у зв'язку з обстрілом Бєлгорода.

Також ми повідомляли, що заступник глави Міноборони Чехії обговорив з Україною розширення співпраці у сфері озброєнь: вироблятимуть гвинтівки CZ BREN 2.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини