Китай наростив поставки до РФ обладнання, важливого у військовій промисловості, – FT
Китай збільшив поставки до РФ високоточних верстатів, необхідних у військовій галузі.
Китай збільшив поставки до РФ високоточних верстатів, необхідних у військовій галузі. При цьому західні військові експерти заявляють, що китайські верстати є чи не єдиними, які все ще доступні Росії. З 24 лютого 2022 року поставки високоточних верстатів із КНР до РФ збільшилися у 10 разів.
Високоточні верстати мають числове програмне керування, що є життєво важливим для військової промисловості, пишуть журналісти видання Financial Times.
Такі верстати дають можливість зробити точне фрезерне відпрацювання металу. Захід спочатку ввів санкції проти РФ, щоб обмежити можливість потрапляння таких верстатів до Москви.
У російській митниці повідомляють, що тільки у липні 2023 року Пекін поставив верстати до РФ на суму у 68 млн доларів. У лютому 2022 року верстатів було поставлено на суму всього у 6,5 млн доларів.
Зараз Кремль намагається отримати такі верстати з джерел, які не потрапляють під санкції Заходу.
У липні на частку Китаю припало 57% закуплених Росією верстатів. При цьому Москва імпортує верстати з Тайваню та Південної Кореї.
У листопаді 2023 року Вашингтон посилив санкції щодо тих компаній, які торгуватимуть із Росією високоточними верстатами. Під санкції може потрапити ціла низка китайських компаній.
У Пекіні заявляють, що вони не продають зброю Росії та одночасно з цим не будуть водити санкції проти Москви. У Китаї заявляють, що постачають у РФ тільки машини та товари, які допоможуть підтримати економіку країни.
Аналітики з американської організації C4ADS Аллен Маггард зізнався, що такі верстати безцінні у військовій промисловості. Однак вони великогабаритні, що унеможливлює контрабанду з країн Заходу до РФ.
Аналіз митних декларацій дав зрозуміти, що з РФ співпрацюють компанії з Китаю, наближені до армії КНР.
Ексзаступник помічника торгового представника США Емілі Кіркріз зізнався, що Вашингтон неохоче йде на посилення санкцій проти китайських компаній, щоб не посилити кризу у відносинах між Вашингтоном і Пекіном.
Директор Російсько-Євразійського центру Карнегі у Берліні Олександр Габуєв заявив, що китайські компанії просто ігнорують усі заборони з боку США.
Такі компанії просто впевнені, що у майбутньому всі підприємства, пов'язані з армією КНР, все одно потраплять під санкції.
Експерти ще не впевнені, що РФ на повну потужність запустила у роботу високоточні верстати китайського виробництва.
Раніше ми повідомляли, що Росія вирішила через Узбекистан обійти санкції, створивши у цій країні низку фіктивних компаній.
Нагадаємо, у Пекіні готуються запровадити мита на вугілля, завезене у КНР із Росії.