4 січня 2024, 07:57

Путін націлився на новий регіон: в ISW помітили початок інформаційної кампанії Кремля проти Заходу

Рупори Кремля створюють інформаційний ґрунт, щоб звинуватити Захід у майбутньому конфлікті в Арктиці.

Відомий пропагандист Михайло Звінчук і ще один Z-військкор вирішили відповісти на коментарі МЗС Данії щодо присутності російської армії в Арктиці.

Ще наприкінці грудня 2023 року Данська служба військової розвідки опублікувала звіт про активність Росії в Арктиці. Аналітики з ISW не сумніваються, що Кремль уже готує інформаційний ґрунт для нового конфлікту, у якому винуватцем знову буде Захід.

Пропагандист Звінчук повідомив, що заяви Данії - це натяк на можливий конфлікт із РФ за "панування" в Арктиці.

Ще 21 грудня 2023 року начальник Генштабу РФ Герасимов відзвітував про те, що в Арктику війська було відправлено не для демонстрації сили, а для забезпечення "економічного розвитку РФ" у цьому регіоні.

Однак у самому Кремлі заявляють, що це західні країни готуються до конфронтації з РФ в Арктиці, саме тому нібито у МО РФ і реформували Ленінградський військовий округ для протистояння Фінляндії та НАТО.

Аналітики з ISW упевнені, що заяви Звінчука та МО РФ - це частина зусиль Кремля зі створення інформаційних умов, щоб звинуватити Данію й інші країни Заходу у майбутніх конфліктах із Росією. Таке оцінювання події виглядає реалістичною, особливо після заяв Путіна про те, що саме Захід є головним ворогом РФ.

Рупорам Кремля дано завдання проникнути якомога глибше у російський інформаційний простір щодо теми Арктики. Ще один Z-паблік "Два майори" підлив олії у вогонь, коли опублікував пост про можливий військовий конфлікт РФ проти країн Балтії та Північної Європи.

Пропагандисти пишуть, що Захід готує країни Балтії та Північної Європи до майбутньої конфронтації з РФ. Саме цим країнам не вистачає суверенітету та ними керують ззовні. Аналогічна риторика Кремля спостерігається щодо України, коли Путін постійно говорить про те, що Київ лише маріонетка у руках Заходу.

Ці інформаційні лінії тривожно схожі на виправдання, які Кремль використовував для вторгнення в Україну 2022 року та для продовження війни. Немає жодних ознак того, що Росія прагнутиме конфлікту з НАТО у найближчому майбутньому, але Москва почала проводити подібні інформаційні операції в Україні за багато років до російського вторгнення у 2014 і 2022 роках.

Раніше ми повідомляли, що у грудні 2023 року США "приєднали" до себе великий шельф в Арктиці, на який поклав око Путін.

Тим часом аналітики з ISW не можуть зрозуміти зміну риторики Токаєва щодо Росії та "дружби" з нею.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини