Допомога Україні не тягар для США, а інвестиція у майбутнє: в ISW розвіяли міфи противників Києва
Аналітики з ISW вирішили розвіяти міф про те, що Україна є "тягарем" для США та їхнього бюджету.
На Заході, особливо у США, багато політиків, переважно республіканці, продовжують стверджувати, що війна в Україні не стосується Вашингтону, а допомога, що виділяється, витрачається Києвом не за призначенням.
Сьогодні, 9 лютого, аналітики з Інституту вивчення війни вирішили спростувати відразу кілька фейків про те, що Україна є для США "тягарем".
На Заході стверджують, що війна в Україні - це і війна США. Однак жоден американський солдат (не добровольці, а чинна армія ЗС США) не воює в Україні. При цьому Київ воює проти ворога Вашингтону. США повинні допомогти сьогодні Києву, щоб завтра американські солдати не воювали проти РФ. Перемога над Україною додасть Путіну сил і впевненості. Не виключено, що той нападе на одну з країн НАТО, а цей крок автоматично втягує США у війну.
Перемога Путіна змусить НАТО збільшити військову присутність на кордоні з РФ. Якщо Вашингтон і далі підтримуватиме Київ, то Україна незабаром підніме на ноги власну оборонну промисловість. Аналітики нагадують, що до вторгнення РФ в Україні була сильна оборонна промисловість, а Київ зумів залучити інвестиції з-за кордону.
Відправлення військової допомоги Україні підвищує військову готовність Америки та знижує ризик того, що США доведеться самим воювати з Росією. І це факт, хоча республіканці намагаються довести, що такими діями Вашингтон підриває свою обороноздатність.
Навпаки, переважна більшість військової допомоги буде спрямована на створення оборонно-промислової бази США. Це дасть змогу розширити наявні виробничі лінії основних військових товарів, які знадобляться Збройним силам СШАу будь-якій майбутній війні. Дуже часто США виділяють Україні не нове, а старе військове обладнання, тим самим Вашингтон може дозволити собі оновити те, що було віддано Києву.
Американські союзники також активізують свою оборонну промисловість і модернізують свої збройні сили внаслідок підтримки України, яка вигідна США.
Конгрес США завжди виділяє конкретні суми для використання у конкретних цілях. Як українські, так і американські чиновники контролюють допомогу, щоб гарантувати, що вона використовується у цих цілях.
Раніше Туск присоромив сенаторів-республіканців через їхню позицію щодо України.
Нагадаємо, у Сенаті вдалося проголосувати за допомогу Україні без голосування щодо нового законопроєкту про імміграцію.