Сенатор Ромні сказав сильні слова про Україну: 18 республіканців пішли проти волі Трампа
До сенаторів-демократів приєдналося 18 республіканців, щоб проголосувати за законопроєкт, який містить допомогу Україні.
Ще у неділю, 11 лютого, вдалося провести передостанню процедуру голосування за новий пакет допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню. Уже завтра, 14 лютого, законопроєкт виставлять у Сенаті на підсумкове голосування, після чого він вирушить на розгляд до Палати представників.
Як виявилося, не всіх сенаторів-республіканців вдалося залякати Трампу. 18 політиків підтримали новий законопроєкт демократів, включно з Міттом Ромні, інформує канал "Україна 365".
Напередодні саме Ромні виступив із трибуни Сенату, пояснюючи своїм однопартійцям, чому він зробив вибір на допомогу Україні та пішов проти заклику Трампа не голосувати "за".
Ромні вкотре спробував донести республіканцям, що США надають допомогу виключно у вигляді зброї та фінансів. Ніхто не посилає американських солдатів гинути на чужій їм землі. Якщо сьогодні Вашингтон не допоможе Києву, то вже завтра Москва стоятиме біля кордонів НАТО. А далі Путін може піти на більш серйозні кроки, та тоді під загрозу буде поставлена безпека США.
"Ниткою, яка об'єднує цю групу, є національна безпека, - сказав сенатор-республіканець Джеррі Моран. - Національна безпека Америки, віра у те, що те, що відбувається в Україні, має значення для США, віра у те, що те, що відбувається в Ізраїлі, має значення, та віра у те, що відбувається у південній частині Тихого океану, має значення".
Така позиція 18 республіканців викличе розкол у партії, вважають експерти.
Різкий розкол усередині вищих ешелонів республіканців у Сенаті відображає різкий розкол усередині самої партії, яка впродовж більшої частини періоду після Другої світової війни була рішучим прихильником застосування американського впливу за кордоном і підтримки союзників США. Але серед республіканців, яких заохочує Трамп, зростає і позиція відмови від втручання у справи інших країн.
Нижче наводиться список 18 республіканців, які проголосували за те, щоб законопроєкт подолав критичну процедурну перешкоду у неділю: Шеллі Мур, голова Західної Вірджинії; Білл Кессіді від Луїзіани; Сьюзен Коллінз від штату Мен; Джон Корнін від Техасу; Джоні Ернст від Айови; Чарльз Е. Грасслі від Айови; Джоні Ернст від Айови; Джоні Ернст від Айови; Джоні Ернст від Айови; Джоні Ернст від Айови; Джоні Грасслі від Айови; Чарльз Е. Грасслі від Айови; Джона Корнін. Грасслі від Айови; Джон Кеннеді від Луїзіани; Мітч МакКоннелл від Кентуккі; Джеррі Моран від Канзасу; Маркуейн Маллін від Оклахоми; Ліза Мурковскі від Аляски; Мітт Ромні від штату Юта; Майк Раундс від Південної Дакоти; Ден Салліван від Аляски; Джон Т'юн від Південної Дакоти; Том Тілліс від Північної Кароліни; Роджер Уікер від Міссісіпі та Тодд Янг від Індіани.
Останні новини
Міг поділитися секретною інформацією: у Норвегії затримано шпигуна, який працював не тільки на РФ
08:30Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32