Сенат США схвалив законопроєкт про допомогу Україні на 60 мільярдів: що далі
Спікер Нижньої палати Конгресу республіканець Майк Джонсон дав зрозуміти, що не поставить на голосування законопроєкт Сенату, до якого входить підтримка України, але є нюанси.
Верхня палата Конгресу США (Сенат) зупинила дебати й ухвалила остаточне процедурне рішення щодо законопроєкту, який передбачає, зокрема, надання допомоги Україні у розмірі понад 60 мільярдів доларів.
Тепер документ про виділення Вашингтоном 95 мільярдів для Ізраїлю, Тайваню й України, але без урахування посилення безпеки кордону США з Мексикою, відправляється у Нижню палату Конгресу для остаточного затвердження. Її спікер республіканець Майк Джонсон, який неодноразово заявляв про пріоритетність міграційної проблеми, натякнув, що не виноситиме ухвалений Сенатом законопроєкт на голосування, повідомляє The Hill.
Джонсон раніше розкритикував документ за виключення положень про "головну проблему, що стоїть зараз перед США", а саме, безпеку південних кордонів держави. Ця тема є ключовою у передвиборчій кампанії головного претендента на крісло президента США від Республіканської партії Дональда Трампа.
"Америка заслуговує на краще, ніж статус-кво Сенату", - заявив Джонсон.
Зазначимо, що республіканці у Палаті представників Конгресу, у яких там більшість, уже другий місяць блокують виділення допомоги Україні. На наданні Києву 60 мільярдів доларів для протистояння російській агресії наполягає адміністрація нинішнього президента-демократа Джо Байдена.
Водночас, якщо Джонсон блокуватиме винесення на голосування, демократи у Нижній палаті Конгресу можуть застосувати процедуру discharge petitions (клопотання про відсторонення). Вона дасть змогу винести законопроєкт на голосування в обхід спікера. Для цього треба зібрати 218 підписів, але цей процес може затягнутися, зазначають аналітики.
Нагадаємо, проти надання допомоги Україні виступив американський мільярдер Ілон Маск, який закликав республіканців не голосувати за законопроєкт.
Раніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що у Києва без допомоги від США залишилося військових ресурсів на два місяці.
Останні новини
"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16"Путін використовує Україну як полігон", – Зеленський зробив першу заяву про удар МБР по Дніпру
16:32Актора Володимира Машкова засудили до 10 років ув'язнення за пропаганду війни проти України – СБУ
14:13Американські рокери Metallica поділилися відео де Тарас Столяр грає Nothing Else Matters на бандурі
11:58ЗСУ контратакують окупантів у Кураховому: експерти розповіли про бої за місто та навколо нього
07:40