14 лютого 2024, 07:16

Спікер Палати представників США відмовив Байдену, який просить допомоги Україні, – у демократів є вихід

Спікер Палати представників Майк Джонсон не збирається виносити на розгляд виділення пакета допомоги Україні.

Спікер Палати представників США відмовив Байдену, який просить допомоги Україні, – у демократів є вихід

13 лютого президент США Джо Байден в екстреному зверненні закликав спікера Палати представників Майка Джонсона винести на голосування законопроєкт із додатковим фінансуванням для України, Ізраїлю та Тайваню. У відповідь політик, який виступає проти підтримки Києва, заявив, що не має наміру виносити найважливіший законопроєкт на голосування.

"Безумовно, не планую", - сказав Джонсон у відповідь на запитання про винесення законопроекту на розгляд.

Укотре він заявив, що "національна безпека починається з охорони кордонів".

Тим часом Politico пише, що таке рішення Джонсона дасть змогу демократам задіяти інструмент під назвою discharge petition (петиція про звільнення), який дасть можливість форсувати голосування. Цей інструмент звільняє спікера від повноважень виносити на голосування конкретний законопроєкт, але при цьому не знімає його з посади.

Лідер демократів у Палаті Джефріс заявив, що сьогодні-завтра вони почнуть конкретні кроки, щоб змусити спікера винести пакет на голосування.

Після подачі петиції існує 7-денний період очікування, протягом якого цей документ має бути доступний усім членам Палати. Якщо петиція набирає необхідну кількість підписів, то вона може бути винесена на голосування. Процедура дає змогу встановити дату голосування, яка має бути не раніше ніж через 7 "пленарних" днів після збору необхідних підписів.

Як зазначає видання, з 1985 року петицію про звільнення застосовували всього 4 рази: у 1985, 1993, 2002, 2015 роках. Нерідко, коли спікер бачить настрій залу, то сам виносить законопроєкт на голосування, щоб не "втратити обличчя".

Як повідомлялося 8 лютого, у Сенаті вкотре не змогли проголосувати щодо пакета про захист кордону та допомогу Україні.

А лідер більшості у Верхній палаті (Сенаті) Конгресу США Чак Шумер попереджав, що важливий для України документ залишиться не проголосованим. Однак, якщо цей сценарій буде реалізовано, у дію вступить план "Б".

Автор: Анастасия Югова

Останні новини