19 лютого 2024, 07:57

Може, через п'ять, а може, і 8 років: на Мюнхенській конференції обговорили майбутнє ЄС без США – ЗМІ

У ЄС прекрасно розуміють, що з президентством Трама про США як про захист можна забути.

Під час Мюнхенської конференції країн-членів НАТО обговорювалося питання можливого нападу РФ на тлі готовності США за Трампа не допомагати Європі.

У кулуарах Мюнхенської конференції дедалі частіше можна було почути слова про те, що в ЄС прогнозують подальшу агресію Путіна проти однієї з країн НАТО та готовність США "відійти у сторону", інформує агентство Bloomberg.

У ЄС розуміють, що Путін може бути окрилений "успіхами" в Україні, щоб рушити свою армію далі на Захід. При цьому США можуть зменшити підтримку Європи, а самі європейські лідери не зробили більшого, щоб протистояти загрозі ззовні.

У вихідні урядовці, політики та міністри обговорювали питання про відмову законодавців США проголосувати за допомогу Україні. Вони чудово розуміють, що у майбутньому так само можуть опинитися без американської підтримки, якщо Путін вирішить атакувати і країни ЄС.

Один з учасників Мюнхенської конференції так і заявив, що якщо у 2023 році все було чітко та зрозуміло, то зараз усі перебувають у певній невизначеності майбутнього. Так, глава МО Німеччини Пісторіус заявив, що він не може точно передбачити дату нападу РФ на країни ЄС. Це може бути як через п'ять, так і через 8 років.

Сенатор-республіканець Джей Ді Венс заявив, що США треба більше орієнтувати на захист з боку Азії, ніж виділяти гроші на підтримку Європи.

З його слів, "американська ковдра безпеки" змусила європейську безпеку "атрофуватися", саме тому країни ЄС повинні спробувати самі про себе подбати.

Водночас у США прекрасно розуміють, що без їхніх ракет і систем ППО Україні з кожним новим днем буде все складніше та складніше протистояти Росії.

Раніше ми повідомляли, що петиція Швеця до президента та Конгресу США щодо України потихеньку набирає необхідну кількість голосів.

Тим часом республіканець Грем закликає американських законодавців виділяти допомогу союзникам США на основі "бартеру" та кредиту.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини