Партія Орбана не прийняла сенаторів: американські законодавці підготували резолюцію до Конгресу – ЗМІ
Угорський уряд відмовив сенаторам США у зустрічі, яка стосується заявки Швеції на членство у НАТО.
Сенатори республіканці та демократи прибули з офіційним візитом до Будапешту. Головна мета візиту - вимагати від уряду країни схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО.
На сьогодні Угорщина залишилася єдиною з 31 члена НАТО, яка не схвалила заявку Швеції, інформує The Washington Post.
Після того як уряд Угорщини не прийняв у себе сенаторів, ті пообіцяли представити Конгресу резолюцію, що засуджує політику правлячої партії, яка давно відійшла від принципів демократії.
Під резолюцією свої автографи залишили республіканці Том Тілліс і Джин Шахін, а також демократ Кріс Мерфі.
Шахін зізналася, що була дуже засмучена позицією угорського парламенту, однак водночас дуже сподівається на те, що 26 лютого, коли парламентарії зберуться, вони виставлять на голосування питання щодо Швеції.
Мерфі заявив, що небажання уряду зустрітися із сенаторами - це особиста відповідальність прем'єр-міністра Орбана. "Ми досить мудрі у політиці, щоб знати, що якщо прем'єр-міністр Орбан захоче, щоб це сталося, тоді парламент зможе рухатися вперед", - сказав він.
Ще на початку лютого сенатор-демократ Бен Кардін порушив питання про введення санкцій проти Угорщини через зовнішню політику Орбана.
Сенатори розчаровані тим фактом, що Угорщина є членом НАТО, але при цьому гальмує процес, коли ще одна країна хоче приєднатися до Альянсу.
Орбан стоїть біля керма Угорщини з 2010 року. Його однопартійці відмовляються голосувати за членство Швеції, оскільки у Стокгольмі звинуватили Будапешт у відсутності демократії у країні.
Сенатори також у своїй резолюції критикують теплі відносини Орбана з РФ і Китаєм. Ба більше, з одного боку, Будапешт приймає у себе біженців з України, але й, з іншого боку, противиться введенню нових санкцій проти Росії.
На Заході Орбана давно звинувачують у порушенні всіх принципів і норм демократії, саме тому ЄС заморозив фінанси, які призначалися Будапешту.
Своєю чергою, Будапешт почав звинувачувати адміністрацію Білого дому у спробі вплинути на громадськість Угорщини. Ще у п'ятницю, 16 лютого, глава МЗС Угорщини Сійярто привітав сенаторів у Будапешті, але закликав не тиснути на Угорщину, яка є суверенною країною.
Нагадаємо, Угорщина блокує 13-й санкційний пакет проти РФ, але вже через китайські компанії.
Крім того, Орбан закликав Захід зробити з України "буферну зону", щоб держава могла "нормально" співіснувати з РФ.