Американській розвідці невигідний Трамп як президент: ЗМІ озвучили головну причину
У разі свого президентства Трамп готовий серйозно взятися за розвідку, щоб політизувати цей орган.
Колишні високопосадовці з адміністрації Дональда Трампа впевнені, що у разі приходу до влади той готовий реформувати розвідувальні агентства США.
Під час свого першого президентського терміну той уже брався за реформування розвідки та готовий довести розпочате до логічного кінця, інформує ресурс Politico.
Трамп спробує вивести з розвідки всіх тих, хто негативно налаштований до його персони та його політики. У майбутньому така ситуація призведе до того, що Трамп отримуватиме не зовсім достовірну інформацію, а також буде змінено формулювання оцінок, з якими він не згоден.
Така політика може підірвати довіру до американської розвідки з боку союзників, особливо на тлі війни в Україні. Політизація розвідки призведе до того, що розвідка позбудеться права відмовляти Трампа від рішень, які можуть поставити під загрозу безпеку США.
Журналісти Politico дійшли такого висновку, поспілкувавшись із 18 чиновниками та аналітиками, які працювали в адміністрації Трампа.
Головна радниця з РФ у Раді нацбезпеки США при Трампі Фіона Гілл заявила, що Дональд не зможе у такому разі дивитися на всі 360 градусів. Він буде чути тільки те, що йому буде "пестити слух". І це у той час, коли США оточує так багато ворогів.
За їхніми словами, вимоги Трампа про "лояльність", які часто сприймаються як вимога спотворити висновки відповідно до його політичного порядку денного, не обмежуються його шпигунськими агентствами, але у світі розвідки ці вимоги несуть особливо серйозні ризики.
Ексдиректор Нацрозвідки за Трампа Ден Коутс заявив, якщо Дональд безцеремонно ставитиметься до секретної інформації або матеріалів, як стверджується в обвинувальному висновку проти колишнього президента у червні 2023 року, це може поставити під загрозу тих, хто надає таку необхідну розвідувальну інформацію.
Представник Трампа Стівен Чунг заявив, що колишній президент "зазнає нападок відтоді, як оголосив про свою передвиборчу кампанію у 2016 році". Він перерахував низку претензій, зокрема прийняття розвідувальним співтовариством тепер значною мірою дискредитованого досьє про зв'язки Трампа з Росією; розслідування адміністрації щодо Росії та колишніх співробітників розвідки, які ставлять під сумнів обґрунтованість звинувачень проти сина президента Джо Байдена.
Не виключено, що Трамп почне ставити у розвідку своїх людей або тих, хто лояльно поставиться до його президентства. При цьому на цій посаді працюватимуть навіть ті, хто не має досвіду взагалі. Головне, щоб доповідав Трампу те, що той хоче чути.
Аналогічну картину ми сьогодні можемо спостерігати у РФ, коли розвідка, політики та чиновники тримають Путіна у невіданні, не надаючи тому реальної інформації.
Тим часом Боррель закликав лідерів ЄС не озиратися на США, а самим допомагати Україні, особливо на тлі можливого нового президентства Трампа.