7 березня 2024, 10:59

Підхід Берліна до допомоги Україні найкраще відображає німецька приказка – ЗМІ про те, чому Шольц зволікає

Експерти не виключають, що мета Берліна – якнайшвидше побачити Україну за столом переговорів із Росією.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц посіяв розгубленість і жах по всій Європі через свою суперечливу позицію щодо України, але у його божевіллі є свій метод.

Журналісти з Politico пишуть, що своїми діями Шольц поставив у заплутаність багатьох лідерів ЄС, які не можуть зрозуміти, чому Берлін відмовляється надавати Києву ракети Taurus.

"Європа явно переживає момент, коли необхідно буде не бути боягузами", - заявив президент Франції Еммануель Макрон у коментарях, які, мабуть, були спрямовані на адресу Шольца.

Поведінка Шольца показує, що це не той політик, не у той час і не на своєму місці, заявив ексглава Міноборони Британії Воллес.

Але те, що може здатися непослідовністю Шольца, насправді є продуманою стратегією.

Експерти заявляють, відтоді, як Шольц зрозумів, що Київ може без проблем протистояти Москві, він вирішив діяти у тандемі зі США: постачати Україні зброю, але тільки у тій кількості, яка необхідна для утримання своїх позицій, і не допустити програшу РФ на полі бою.

Шольц часто говорив вголос про те, що "Росія не має перемогти, а Україна не має програти".

Політологи дійшли висновку, що головна ідея Шольца полягає у тому, що він відмовляється постачати ракети Taurus Києву, оскільки ЗСУ можуть не тільки знищити Кримський міст, а й завдати удару по Москві.

Аналогічну картину всі спостерігали, коли йшли дебати щодо поставок Україні німецьких танків Leopard. Тільки після того як Вашингтон заявив про готовність передати Abrams, Шольц дав добро на свої танки.

Згідно з опитуванням, опублікованим у середу, майже 60% німців виступають проти постачання Україні ракет Taurus. Це більше, ніж 49% у лютому.

Підхід Берліну до допомоги Україні, мабуть, найкраще відображає німецька приказка "занадто багато, щоб померти, занадто мало, щоб жити".

Проте, навіть підхід, що надає українцям рівно стільки, щоб вони могли протриматися, обходиться дорого.

На сьогодні Німеччина передала військову допомогу Україні на суму в 17,7 млрд євро. За цим показником Берлін йде на другому місці після допомоги з боку Вашингтону.

Однак експерти заявляють, що у Німеччини є можливості надати Києву ще більшу допомогу.

Восени 2025 року ув Німеччині відбуватимуться парламентські вибори. Рейтинг Шольца зараз дуже низький, єдиний плюс, який зазначають усі політологи, - ставлення до України.

Раніше Пісторіус відреагував на слова Макрона щодо "боягузтва".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини