Десятки нобелівських лауреатів виступили із закликом через Україну: опубліковано 5 вимог
Лауреати Нобелівської премії миру закликають міжнародне співтовариство вжити рішучіших заходів проти РФ і Путіна, значно наростивши допомогу Україні.
Нобелівські лауреати опублікували заклик до світової спільноти значно посилити підтримку України на тлі вторгнення російської окупаційної армії. У листі, який отримав Spiegel, вони закликають міжнародну спільноту вжити більш рішучих заходів проти Росії.
"Ми закликаємо світових лідерів різко збільшити допомогу Україні. Україна повинна перемогти, а не просто "не програти"", - десятки лауреатів Нобелівської премії виступили з рішучим закликом.
Підписантів хвилює не тільки доля України.
"Путінський режим показав, що він являє собою явну та безпосередню загрозу для людства", - ідеться у листі, наразі серед тих, хто підписав звернення, 39 лауреатів Нобелівської премії.
Підписанти звинувачують уряди багатьох країн у тому, що вони недооцінюють небезпеку, яка походить від Путіна, та натомість проводять небезпечну політику заспокоєння, подібну до тієї, що проводилася на початку правління Адольфа Гітлера. Політики та громадяни всього світу повинні "відмовитися від будь-яких ілюзій щодо Путіна та його злочинного режиму. Історія вчить нас, що умиротворення агресора заохочує подальші злочини проти людства. Жодна тимчасова вигода не може виправдати це. Ми сповнені рішучості, щоб Мюнхен 1938 року не повторився!"
У своєму відкритому листі нобелівські лауреати формулюють п'ять пунктів:
1. Значне розширення допомоги Україні. Своєчасна допомога зменшить кількість жертв і допоможе витіснити агресора з української землі;
2. Підтримка опозиції у Росії. Життя таких політв'язнів, як Ілля Яшин, Володимир Кара-Мурза та Лілія Чанишева, опинилося у "безпосередній небезпеці" після вбивства Олексія Навального, тож міжнародне співтовариство повинно зробити все можливе, щоб захистити їх;
3. Посилення підтримки російських громадян, які втекли через свої політичні переконання та потребують притулку за кордоном;
4. Розширення підтримки російських опозиційних організацій і незалежних російських ЗМІ, роль яких у можливій зміні режиму вкрай важлива;
5. Делегітимізація незаконного утримання Путіним влади у Росії. Світ має дати зрозуміти, що більше не розглядає Путіна як "партнера".
Тим часом Україна може отримати у 2 рази більше снарядів за програмою Чехії.
Останні новини
"Очевидно", – Гудков роз'яснив слова Наришкіна про наближення РФ до досягнення мети так званої "СВО"
19:30Монеточка та Noize MC номіновані на Нобелівську премію миру: названо досягнення артистів – ЗМІ
13:09"Зокрема, на Роботинському плацдармі", – Братчук розповів про активність окупантів на Запоріжжі
11:41Оцінка ймовірного ходу війни в Україні: через 90 днів спецслужби США мають звітувати перед Конгресом
07:56