5 квітня 2024, 07:34

Літаки з Тегерану – часті гості в Єревані: Іран готовий обнулити двовікові досягнення РФ у Закавказзі

За останні три дні Boeing-747 іранської авіакомпанії IranAir здійснив три рейси з Тегерану до Єревану.

Літаки з Тегерану – часті гості в Єревані: Іран готовий обнулити двовікові досягнення РФ у Закавказзі

За останні три дні Boeing-747 іранської авіакомпанії IranAir здійснив три рейси з Тегерану до Єревану. Свого часу саме цей транспортний літак був помічений у перевезенні зброї КВІР. Однак експерти кажуть, що такі часті рейси не мають нікого дивувати, оскільки Тегеран завжди підтримував Єреван у боротьбі з Баку.

Ба більше, такою підтримкою Іран має намір насолити і Туреччині, яка завжди у всіх конфліктах на боці Азербайджану, інформує Telegram-канал Black Sea Strategy Institute.

Також не варто забувати і той факт, що ще з початку 2024 року Пашинян ясно дав зрозуміти, що він проти подальшого розміщення російських військовослужбовців на території Вірменії. Не так давно Єреван дав зрозуміти: він не проти потрапити під захист НАТО, пояснюючи це тим, що Вірменія може бути своєрідним форпостом між Туреччиною й Іраном.

Однак у цьому випадку є одне велике "але": якщо Пашинян і далі співпрацюватиме з Тегераном, то йому доведеться забути про Захід. Та й сама ситуація того, що російській армії доведеться раз і назавжди покинути Вірменію, не надто радісна для Кремля. Навпаки, у планах Путіна - якомога міцніше засісти у Вірменії.

Експерти також не виключають і той факт, що Вірменія для РФ може бути другим Суданом. Саме у цій африканській країні Кремль на боці заколотників, а Іран (і Україна також) - на боці уряду. І найцікавіше, що Тегерану плювати на той факт, що РФ хоче "підім'яти" під себе Вірменію.

Навіть незважаючи на те що на міжнародній арені РФ та Іран - союзники, у Тегерані швидко вчаться, як поводитися з РФ на прикладі Китаю.

Іран без проблем може тихенько випровадити Путіна з Вірменії, запевнивши того у хороших дружніх відносинах між країнами та подальшій співпраці. Якщо це станеться, то РФ зазнає поразки у Закавказзі. Починаючи з 19-го століття РФ постійно веде боротьбу за вплив на Вірменію саме з Персією (Іраном).

На цьому тлі у Вірменії готуються позачергові вибори, де Пашинян хоче отримати від свого народу голоси, щоб продовжити свою політику у протистоянні з РФ.

Раніше ми повідомляли, що 66% жителів Вірменії вважають відносини з Росією як негативні.

Нагадаємо, у Вірменії дедалі активніше обговорюють питання членства країни в ЄС, щоб якомога далі триматися від РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини