Що задумав спікер Джонсон: ЗМІ розкрили деякі деталі плану допомоги щодо України й Ізраїлю
Напередодні стало відомо, що Джонсон вирішив розділити єдиний пакет допомоги на чотири законопроєкти.
Спікер Палати представників учора, 15 квітня, на закритому засіданні республіканців озвучив свій план щодо допомоги союзникам США.
На відміну від вимог Білого дому та Сенату, той вирішив один пакет розділити на чотири частини, але нібито при цьому зберігається загальна сума у 95 млрд доларів, інформує ресурс The Wall Street Journal.
Буде окремий законопроєкт щодо України, Ізраїлю, Тайваню та захисту держкордону США.
Джерело пише, що спікер прийшов до такого рішення, оскільки один законопроєкт не влаштовує як багатьох республіканців, так і деяких демократів, які виступають проти збільшення допомоги саме Ізраїлю.
Республіканець із Луїзіани заявив, що його однопартійці у більшості хочуть голосувати за кожен законопроєкт окремо, а не "оптом", як це зробили у лютому 2024 року сенатори.
Політик не вдавався у деталі чотирьох законопроєктів, однак заявив, що голосування має відбутися цього тижня.
З одного боку, ці законопроєкти можуть пройти у Палаті представників, але, перш ніж потрапити на стіл до Байдена, їм доведеться пройти процедуру голосування у Сенаті. Не виключено, що демократи, яких там більшість, можуть із чимось не погодитися.
Водночас також невідомо, як Джонсон планує надіслати законопроєкти до Сенату: єдиним пакетом чи все ж таки окремо всі чотири законопроєкти.
Нагадаємо, Шумер і Джонсон дали відповіді на запитання, коли ж відбудеться голосування щодо пакетів допомоги для України та Ізраїлю.
Останні новини
Росія запропонувала США угоду із замороженими активами, але план Путіна приречений – Bloomberg
14:05СБУ запобігла серії терактів у чотирьох регіонах України: затримано 9 агентів ФСБ, з них 5 підлітків
11:43Ця подія була останньою краплею: у Politico розповіли нові деталі сварки Зеленського та Трампа
10:20Відновлення енергетичних зв'язків із РФ: у Бельгії дали відповідь "диванним експертам" – Politico
09:56