Сенатор Макконнелл розкритикував і республіканців, і демократів, давши цінні вказівки на майбутнє
Республіканець Макконнелл розкритикував і однопартійців, і демократів, які півроку тягнули епопею з допомогою Україні.
Учора, 23 квітня, у США відбулася прес-конференція за участю сенатора-республіканця Мітча Макконнелла. Він заявив, що у Палаті представників ніхто з демократів не голосував проти допомоги Україні та така ж картина очікується у Сенаті.
Паблік "Быть или" детально проаналізував брифінг республіканця, який цього року складе свої обов'язки.
Макконнелл згадав слова Трампа, коли той закликав країни НАТО віддавати два та більше відсотків від ВВП на оборонну промисловість. 60 млрд доларів - це та допомога, за яку проголосували у Палаті представників. У цифрах це і є всього 0,2% від ВВП США.
"Я не професор історії, але дещо про американську історію знаю. Здається, у моїй партії є тенденція до ізоляції. При цьому я знаю, як прихильники ізоляціонізму відчувають дискомфорт, коли їх називають ізоляціоністами", - заявив сенатор.
Республіканець - прихильник того, щоб Київ бив ATACMS по території РФ. Ба більше, він закликає Вашингтон не диктувати умови ведення війни ні Києву, ні Єрусалиму.
ОСНОВНІ ТЕЗИ З БРИФІНГУ МАККОННЕЛЛА
Адміністрація Байдена несе відповідальність за те, що була занадто полохливою у кожному зі своїх рішень. Пам'ятаю, як попередня адміністрація [Трампа] та перед нею [Обами] говорили: нам потрібно відправити їм [українцям] сухпайки. Серйозно? Вони багато років просили справжню військову допомогу. Я особисто виступав за це у дебатах із попередніми двома адміністраціями та з цією. Нинішній президент надто переймався, щоб не злити росіян, які вже мали війська на кордоні. Цілком очевидно, що вони там були не для навчань.
Що б я сказав українцям у зв'язку з нашою затримкою? Що ж, я хотів би, щоб ми вирішили це набагато раніше. Я говорив про це з минулого літа, але краще пізно, ніж ніколи, та ще не надто пізно.
Допомога Україні якоюсь мірою врятувала нас. Вона допомогла наростити нашу промислову базу та створила безліч робочих місць.
Мій батько воював проти німців під час Другої світової. Коли війна закінчилася, вони зустрілися з росіянами у Пльзені (Чехія). У мене залишилися листи, які він писав моїй матері. Там сказано: "Росіяни будуть великою проблемою". І, чорт забирай, вони були. Довгий час. Була невелика надія після падіння Берлінської стіни. Ми думали, може, Росія зможе бути нормальною країною? Джордж Буш-старший ставився до неї як до нормальної країни. Так само ставився й Обама. Але з точки зору її амбіцій це все той же СРСР... Вони поважають тільки одне - силу. Це ми вивчили від Рональда Рейгана. Хочеш миру - будь сильним. Це працює.
Незалежно від того, хто буде президентом США, прийнята сьогодні допомога Україні зіграє на руку їм обом.
Запропонований [двопартійною переговорною групою] законопроєкт у лютому [в який входила допомога Україні] вирішував проблему кордону.
Нагадаємо, Пентагон допомагає ЗСУ за допомогою проєкту Maven і ШІ прогнозувати місця, де ворог може завдати удару.
Останні новини
Міг поділитися секретною інформацією: у Норвегії затримано шпигуна, який працював не тільки на РФ
08:30Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16"Путін використовує Україну як полігон", – Зеленський зробив першу заяву про удар МБР по Дніпру
16:32Актора Володимира Машкова засудили до 10 років ув'язнення за пропаганду війни проти України – СБУ
14:13