Блінкен вимагатиме від Китаю не допомагати РФ у війні проти України: експерти дали поради США
У Білому домі звинувачують Пекін у військовій підтримці Росії, саме тому Блінкен вилетів до Китаю.
Учора, 24 квітня, держсекретар США прибув із робочим візитом до Китаю. Вашингтон стурбований тим фактом, що війна досі триває через підтримку Кремля з боку Пекіну.
Головна мета візиту Блінкена - допомогти розірвати чіпкі зв'язки між Москвою та Пекіном, інформує видання The Washington Post.
Ба більше, Блінкен і Сі мають обговорити ситуацію у Південно-Китайському морі та зменшення залежності США від китайського технологічного сектора.
Також буде порушено питання китайської соцмережі TikTok. Напередодні президент США підписав законопроєкт, який зобов'язує заборонити цю соцмережу у країні, якщо Пекін не продасть компанію приватному бізнесу.
США ввели не один пакет санкцій проти РФ, але Китай всіляко намагається допомогти Кремлю їх обійти. Для цієї мети вони постачають РФ обладнання подвійного значення, яке можна використовувати у військових цілях. Вашингтон попросив своїх європейських союзників також тиснути на Пекін, щоб він перестав надавати допомогу РФ.
Ще минулого тижня в Італії під час економічного форуму Блінкен заявив, що російському оборонному сектору найбільше допомагає саме Китай.
Відомо, що Пекін продає Москві верстати, напівпровідники, мікрочіпи, щоб РФ зуміла наростити військове виробництво.
Якщо Китай хоче бути у хороших відносинах з Європою, то не варто одночасно "дружити" з ворогами, заявив Блінкен.
У США нагадали, що якщо Китай і далі надаватиме допомогу РФ, то під санкції потраплять і компанії з КНР.
Блінкен заявив, що все це він і спробує донести до уряду Китаю.
Аналітики з Центру Бонні Глейзера заявляють, що Блінкен має постаратися також переконати Сі у тому, що Вашингтон не планує своїми діями або словами вимагати від лідера Китаю перестати спілкуватися або "дружити" з Путіним.
У США мають довести своїми словами, що дотримання санкцій проти РФ допоможе стабілізувати відносини між Пекіном і Вашингтоном.
Однак низка експертів заявляє, що Китай розглядав і розглядає РФ як свого основного та ключового партнера на міжнародній арені.
Раніше у Китаї негативно відреагували на рішення законодавців США, які ухвалили законопроект про військову допомогу Тайваню.
Нагадаємо, низка західних ЗМІ пише про те, що Блінкен везе до Пекіну "останнє китайське попередження".