6 травня 2024, 14:08

Дуров і його Telegram розлютили Європу – в ЄС водиться нове правило для месенджера

Європа ухвалила рішення приборкати масу нелегального контенту у застосунку, який активно приваблює злочинців, терористів і ультраправих.

Створений російським підприємцем Павлом Дуровим месенджер Telegram масово приваблює ультраправих, дилерів наркотиків і терористів. Проблема є настільки великою, що Європа прийняла рішення приборкати масу нелегального контенту у цьому суперечливому додатку. Нідерландське видання De Standaard повідомляє, що регулятором буде Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій (BIPT).

Фактично до його юрисдикції увійде вся Європа.

"Припустімо, хтось у Нідерландах перебуває у каналі Telegram, що закликає до насильства щодо синагоги або мечеті, та надсилає повідомлення у Telegram, але виявляє, що нічого не робиться, він може подати скаргу до BIPT", - каже Матіас Вермеулен із бюро із захисту даних.

Цей принцип поширюється на будь-яку особу або організацію між Лісабоном і Гельсінкі, яка сигналізує про наявність незаконного контенту у Telegram. Якщо додаток не підкоряється, BIPT може накласти штраф.

"Цей нагляд буде непростим завданням... Telegram - це платформа, яка найменше співпрацює з урядами, та порівняно з іншими додатками тут можливо багато чого. У Німеччині він уже багато років зазнає критики через систематичне ігнорування запитань і заборон з боку поліції, що стосуються, наприклад, каналів із торгівлі зброєю або координації дій проти біженців", - каже Вермюлен.

Контроль за Telegram є можливий унаслідок ухвалення Європейського закону про цифрові послуги (DSA). Цей звід правил набув чинності у лютому та спрямований на те, щоб надати державам-членам більше контролю над соціальними мережами й іншими онлайн-сервісами, зокрема за рахунок контролю над тим, як вони самі модерують контент.

Згідно з цими правилами, соціальні мережі мають бути представлені в Європі. Telegram, що базується у Дубаї, призначив бельгійську компанію EDSR своїм європейським представником. Це дає можливість бельгійському регулятору телекомунікацій BIPT здійснювати юрисдикцію.

Нагадаємо, глава ГУР МО України Кирило Буданов вважає, що Telegram є проблемою з точки зору нацбезпеки України.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини