"Цей досвід не можна назвати позитивним", – Петр Павел розповів, чому в Європі по-різному реагують на Росію
Російські цінності докорінно відрізняються від європейських, заявив президент Чехії Петр Павел.
Більшість країн Східної та Центральної Європи мають дуже рішучу позицію щодо РФ і агресії проти України, заявив президент Чехії Павел.
В інтерв'ю ресурсу ARD Павел наголосив, що саме ці країни свого часу дуже тісно "спілкувалися" спочатку з СРСР, а потім і з РФ і мають негативний досвід цього самого спілкування.
Водночас більшість країн Західної та Південної Європи мають лише непрямий досвід спілкування з РФ, саме тому у них інший погляд на саму Росію.
Павел наголосив, що сама РФ називає себе країною євроазійською, та їхні цінності відрізняються від європейських, тому немає сенсу підходити до РФ з позиції поступки або можливості про щось домовитися. У РФ розуміють тільки дві позиції: виграв або програв. На ділі це слід розуміти так: якщо Кремль хоче десь виграти, то інші зобов'язані просто програти.
Протягом усієї війни в Україні Захід спочатку зайняв дуже обережну позицію щодо військової допомоги, а треба було діяти радикальніше, вважає Павел.
З 2022 року Захід намагався не допустити ескалації конфлікту. Перш ніж передати Києву ту чи іншу зброю, Захід довго щось думав, обговорював і проводив дискусії з цього питання, саме тому слід уже винести уроки з 2022 року та почати діяти рішучіше. Україна має отримати більше зброї.
Також Павел провів паралелі з подіями Другої світової війни. Гітлер атакував Чехословаччину під приводом проживання німців у прикордонних регіонах, а Путін атакував Україну під приводом "захисту" російськомовного населення.