Грузія на межі вибуху: парламент із бійкою ухвалив "російський" законопроєкт про "іноагентів"
Парламент Грузії у третьому читанні ухвалив скандальний законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який спричинив масові протести у країні.
Сьогодні, 14 травня, парламент Грузії ухвалив у третьому остаточному читанні скандальний законопроєкт про "іноагентів". Голосування проходило бурхливо, з бійками депутатів.
Кадри доступні на Telegram-каналі "Україна 365".
Проєкт закону "Про прозорість іноземного впливу" буде відправлено на узгодження президенту країни Саломе Зурабішвілі. Вона вже пообіцяла накласти на нього вето. Однак у проросійської партії "Грузинська мрія" достатньо голосів для подолання цього вето, тобто законопроєкт у найближчому майбутньому буде ухвалено.
Голосування супроводжувалося бійками між депутатами. Скандал виник під час виступу опозиціонера та лідера "Єдиного національного руху" Левана Хабеішвілі, на адресу якого сипав образами проросійський депутат від "Грузинської мрії" Діто Самхарадзе. Усе це вилилося у бійку.
Біля будівлі парламенту у Тбілісі вже почали збиратися протестувальники, які обурені через новий законопроєкт. Наполегливі спроби проросійської "Грузинської мрії" ухвалити його вже призвели до масових акцій протесту, заворушень. Ситуація на межі вибуху.
Що не так із грузинським законопроєктом "Про прозорість іноземного впливу"
Документ є майже точною копією того, що кілька років тому був ухвалений владою Росії. Закон став для Кремля знаряддям репресій, за допомогою якого у країні було зачищено залишки опозиції та інакомислення. Тепер подібна доля загрожує Грузії.
Грузинський законопроєкт зобов'язує неурядові організації та ЗМІ, у яких понад 20 % фінансування йде з-за кордону, реєструватися як "організації, що проводять інтереси іноземної сили". Їм фактично уготовано бюрократичне пекло, через яке багато хто буде змушений згортати свою діяльність.
Захід різко відреагував на законопроєкт і на небажання грузинської влади рахуватися з думкою свого народу. У Євросоюзі вже натякнули, що Грузія через ситуацію, що склалася, може позбутися статусу кандидата у члени. Сполучені Штати погрожують ввести санкції проти грузинських політиків, які просувають скандальний законопроєкт.
Тим часом спецслужби Грузії повторюють наративи Кремля.
Ми також писали, що прем'єр Кобахідзе, спровокувавши заворушення у Грузії, звинуватив США у "розпалюванні революції".