15 травня 2024, 07:45

Чому Росії можна, а нам не можна: в Узбекистані запропонували ввести обмеження для тих, хто не знає мови

Особи, які проживають в Узбекистані та не знають державної мови, не мають допускатися до держслужби, вважає Алішер Кадиров.

Чому Росії можна, а нам не можна: в Узбекистані запропонували ввести обмеження для тих, хто не знає мови

Днями віце-спікер Законодавчої палати Олій Мажлісу Алішер Кадиров заявив, що всі, хто не знає узбецької мови, також не мають розраховувати на державні послуги.

На своїй сторінці у соцмережі політик підкреслив, що у РФ закликають пускати до країни на роботу тільки тих, хто володіє російською мовою. Тоді логічно, що росіяни, які проживають в Узбекистані, почнуть нарешті говорити державною мовою.

Свою думку лідер партії "Національне відродження" висловив після того, як спікер Держдуми РФ Володін закликав усіх іноземців, які приїжджають на заробітки до Росії, "знати й поважати" російську мову, саме тому представники всіх інших національностей, які проживають в Узбекистані, зобов'язані знати державну мову.

З одного боку, держава буде й надалі створювати всі умови для нацменшин у вивченні рідної мови, однак вони мають обов'язково володіти й узбецькою.

Це далеко не перша подібна заява Кадирова. Ще на початку січня 2024 року він пропонував урізати у школах години для вивчення російської мови.

На своїй сторінці у соцмережі політик тоді написав, що в Узбекистані мешкає близько 3% росіян, але на телебаченні та в освіті російською мовою користуються непропорційно широко.

Свій січневий пост Кадиров написав у відповідь на заяви Прилєпіна та Смоліна, які закликали приєднати Узбекистан до РФ. Також вони заявляли, що такої нації, як казах, узбек і азербайджанець просто не існує.

Раніше, ще у лютому 2024 року, Узбекистан приєднався до Заходу, заявивши про готовність дотримання санкцій проти РФ.

Нагадаємо, Кремль заборонив усім чиновникам виїжджати з країни навіть до Білорусі й Узбекистану.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини