Навіщо Путін узяв із собою бізнесменів до Китаю: аналітики з ISW озвучили головні тези
Путін розглядає відносини з Китаєм у контексті посилення мобілізації економіки РФ і оборонної промисловості для продовження війни в Україні.
Учора, 16 травня, Путін прибув із робочим візитом до Пекіну. В аеропорту Сі його не зустрічав, хоча сама зустріч відбулася. Обидва диктатори підписали угоду у галузі сільського господарства, екології, медіа та про будівництво інженерних споруд.
Аналітики з ISW проаналізували перший день візиту Путіна до Китаю.
До складу російської делегації входили як чиновники, так і бізнесмени. Їхня мета - брати участь у зусиллях Путіна щодо подальшої мобілізації оборонної промисловості РФ. У складі був Білоусов, Шойгу, Лавров, Шугаєв, Дерипаска, Сєчін і Дмитрієв.
Москва хоче розширити своє економічне співробітництво з Піднебесною. Видання The Economist ще 29 квітня опублікувало статтю про те, що російська оборонна промисловість ще більше покладається на товари подвійного призначення з КНР. Йдеться про напівпровідники та навігаційне обладнання.
1 травня держсекретар США заявив, що експорт із КНР у РФ товарів подвійного значення допоміг збільшити виробництво зброї, оскільки 70% верстатів і 90% мікрочипів виробляють у КНР.
Путін також продовжить просувати наративи Кремля щодо війни в Україні та мирних переговорів. Російський диктатор виступив за китайський "мирний план", а також за те, щоб Пекін виступив парламентарієм під час майбутніх переговорів. Нібито обидві країни виступають за припинення війни в Україні та проти ескалації конфлікту.
У ISW раніше підрахували, що Кремль продовжуватиме використовувати будь-які заклики до мирних переговорів, щоб симулювати інтерес до них, сподіваючись підірвати підтримку України Заходом і спонукати останніх змусити Київ вступити у переговори з РФ.
Раніше ми повідомляли, що Сі виступив із заявою після зустрічі з Путіним.
Останні новини
Соцопитування показало, скільки українців перебуває у складному фінансовому становищі, – інфоргафіка
17:30У Bloomberg розкрили, як Європа допомагає Росії викрутитися після зупинки транзиту газу Україною
14:13Зеленський відповів, чи можлива дружба України та Росії, згадавши при цьому гітлерівську Німеччину
13:08Кремль перекинув новий підрозділ на Курщину, а ЗСУ "виносять" ворога у тилу та на передовий – ISW
07:52