Суперечка між США та ЄС зриває виділення Україні кредиту на $50 мільярдів – Politico
За інформацією журналістів, Еммануель Макрон і Олаф Шольц готуються відкинути американську пропозицію.
Між Вашингтоном і ЄС виникли суперечки щодо надання Києву кредиту у розмірі 50 млрд доларів під заставу майбутніх доходів від заморожених активів РФ, що зриває процес передачі цих коштів Україні.
Як повідомляє Politico, французький лідер Еммануель Макрон і глава німецького уряду Олаф Шольц готуються надати господареві Білого дому Джо Байдену допомогу у затвердженні американської пропозиції.
План США передбачає перекладання виплати відсотків за багатомільярдною позикою на ЄС, а це не влаштовує європейських лідерів.
"Ми, можливо, і дурні, проте не настільки", - цитує видання неназване джерело з дипломатичних кіл ЄС, яке прокоментувало пропозицію американської сторони.
У матеріалі йдеться, що європейські країни "роздратовані" планом Вашингтону, побоюючись опинитися "на гачку" виплати кредиту.
Своєю чергою, американські компанії, як вважають у Європі, потенційно можуть бути найбільшими вигодонабувачами від контрактів із відновлення України.
Крім того, немає впевненості, що Дональд Трамп у разі повернення у президентське крісло у США підтримає цю ініціативу.
Таким чином, журналісти прогнозують, що підписання остаточної угоди відтермінують щонайменше до осені, а на майбутній зустрічі "Великої сімки" в Італії, яка відбудеться цього тижня, буде підтримано тільки загальну ідею надання кредиту Україні.
Раніше ЗМІ писали, що G7 обговорює створення окремого фонду для підтримки України на основі заморожених російських активів на суму у майже 300 млрд доларів.
До цього повідомлялося, що Байден і Макрон під час нещодавньої зустрічі у Парижі підтримали використання доходів від заморожених активів РФ на користь України.