Неодружений і бездітний трудоголік: союзник України Марк Рютте офіційно став новим генсеком НАТО
У 2018 році у Білому домі Рютте різко заперечив Трампу з питань трансатлантичної торгівлі під час виступу на телекамеру, на що мало хто з політиків наважувався.
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте був офіційно призначений на посаду генерального секретаря НАТО. Про це повідомляють на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу. За це рішення 26 червня проголосували представники всіх 32 країн-членів організації. У свої повноваження Рютте вступить 1 жовтня, коли закінчується мандат чинного генсека Єнса Столтенберга, який обіймав цю посаду протягом десяти років - з 2014 року.
Це рішення, ухвалене на кілька місяців пізніше, ніж сподівалися багато членів, розв'язало внутрішній конфлікт лише за два тижні до того, як союзники зберуться у Вашингтоні на щорічний саміт, який, як вони сподіваються, послужить демонстрацією єдності та сили.
Рютте успадкує організацію, яка значно зросла (зокрема за рахунок нещодавнього приєднання Швеції та Фінляндії) та трансформувалася за останні роки у відповідь на війну РФ з Україною, пише The Wall Street Journal.
Після лютого 2022 року НАТО повністю переробила організаційну структуру та бойові плани, відроджуючи підходи часів холодної війни до коаліційної боротьби.
Рютте входить до числа найбільш довгоживучих європейських лідерів. Неодружений і бездітний трудоголік Рютте уникає особистого життя та, за словами помічників, розслабляється, граючи на піаніно та відвідуючи оперу. Він давно їздить на роботу на велосипеді - звичка, від якої йому, можливо, доведеться відмовитися у світі НАТО, який дбає про безпеку під час військового конфлікту в Європі.
Марк Рютте був прем'єр-міністром під час президентства Трампа та кілька разів зустрічався з ним, а це значить, що у разі обрання Трампа очільник НАТО певною мірою знайомий з лідером найбільшого та найвпливовішого члена Альянсу.
У 2018 році у Білому домі Рютте різко заперечив Трампу з питань трансатлантичної торгівлі під час виступу на телекамеру, на що мало хто з політиків наважувався.
Спокійно сидячи поруч із Трампом, Рютте слухав, як президент пояснював репортерам, що торговельна угода з Європейським союзом - це добре, але й відмова від угоди теж була б позитивним моментом.
"Ні, це не позитивно. Ми повинні щось придумати", - сказав Рютте, посміхаючись.
Останнім часом Рютте також захищав заклики Трампа до Європи більше витрачати на оборону. На початку цього року він сказав в інтерв'ю Bloomberg Television, що Трамп "мав цілковиту рацію, змусивши нас виконати зобов'язання щодо 2%".
Рютте довів, що вміє керувати часом громіздкими коаліційними урядами, зсунувши свою партію й уряд вправо під час міграційної кризи в Європі, зберігши стабільність економіки під час фінансової кризи та зумівши протягом десятиліття не допустити до влади нідерландських ультраправих.
Поступово він став настільки ж вправним у європейській політиці, допомагаючи стримувати витрати Брюсселя та працюючи з іншими лідерами ЄС над укладенням важливих угод, включно з угодою з Туреччиною щодо недопущення мігрантів до Блоку та Фондом відновлення після коронавірусу у розмірі 800 мільярдів доларів, який дав змогу економіці ЄС вижити під час пандемії.
Критики звинувачують Рютте у безжальному опортунізмі, тоді як прихильники бачать у ньому прагматичного посередника.
Останні новини
"Буде прагнути всіма силами", – Світан озвучив військово-політичний план Путіна на найближчі місяці
15:28Історична спроба адміністрації Білого дому: експерти про зусилля Байдена "озброїти Україну" – CNN
12:15В Україні запроваджено нові принципи застосування графіків погодинних відключень світла – Укренерго
08:44”Зеленський все відкинув”, – Сійярто зателефонував Лаврову, щоб знову наскаржитися на главу України
07:15