27 червня 2024, 16:39

Лідери України та ЄС підписали угоду про гарантії безпеки: що у неї входить

До договору про гарантії безпеки між Україною та Євросоюзом увійшла військова підтримка Києва, посилення антиросійських санкцій і допомога у відновленні та гуманітарній сфері.

27 червня на полях саміту лідерів ЄС у Брюсселі президент Володимир Зеленський, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Євроради Шарль Мішель підписали спільну угоду про гарантії безпеки між Україною та Євросоюзом.

Трансляція велася на сайті Єврокомісії.

ЗМІ повідомляли, що у тексті документа міститься дві основні частини, кожна з яких складається з дев'яти пунктів. У першому розділі йдеться про довгострокову військову допомогу Києву від ЄС: зокрема, про постачання озброєнь, техніки, підготовку українських солдатів, спільне виробництво різноманітної продукції військового призначення, обмін розвідданими у режимі реального часу й інші аспекти.

У другій частині угоди закріплена гуманітарна допомога Україні від Євросоюзу, посилення антиросійських санкцій, притягнення до відповідальності військових злочинців РФ, відновлення інфраструктури від наслідків розв'язаної Путіним війни.

Документ також передбачає, що у разі майбутньої агресії проти України ЄС протягом 24 годин проведе консультації для визначення подальших кроків щодо її захисту.

Зазначимо, що, на відміну від подібної угоди зі США, термін дії якої становить 10 років, договір з Євросоюзом передбачає дотримання зобов'язань доти, "доки Україна продовжує свій європейський шлях".

Угоди про безпеку підписали з Україною вже понад 20 країн. Сьогодні до цієї ініціативи також приєдналися Естонія та Литва.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський прилетів до Брюсселя для участі як почесний гість у саміті глав держав Євросоюзу та для підписання важливих угод.

Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн привітала Україну та Молдову з офіційним початком перемовин про приєднання до Євросоюзу та заявила, що шлях буде складним.

Останні новини