Financial Times дізналася, що отримає Україна від саміту НАТО у США
Високопоставлений представник адміністрації Байдена заявив, що НАТО зробить "значні" заяви про підтримку України, включно з "новими кроками" щодо зміцнення її ППО.
Видання The Financial Times розповіло, як НАТО тепер координуватиме більшу частину військової допомоги Києву, наголошуючи на подробицях виділення в Україну 40 мільярдів протягом одного року.
Саміт у Вашингтоні проходить на тлі позачергових виборів у Франції, де переговори про новий уряд будуть складними. Джо Байден стикається з тиском, що вимагає вийти з президентських перегонів у США проти Дональда Трампа. У Німеччині коаліція канцлера Олафа Шольца залишається непопулярною та крихкою.
Ці тектонічні зрушення підірвали зусилля НАТО, який намагається представити 75-річчя Альянсу як демонстрацію непохитної підтримки президента України Володимира Зеленського.
Натомість захід ризикує пролити світло на крихкість подальшої західної допомоги Києву. "Звичайно, у демократичних країнах ми ніколи не можемо дати гарантій, але ми живемо у світі, де потрібно максимізувати хороші результати та мінімізувати погані", - заявив напередодні саміту генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Він додав, що колективна обіцянка виділити Україні 40 мільярдів євро протягом наступного року, - це поліпшення порівняно з нинішньою ситуацією, коли індивідуальні внески не завжди прозорі або розраховуються за тими самими критеріями.
Але це менш амбітно, ніж початкова пропозиція НАТО про багаторічний пакет підтримки у $100 млрд. "Ви можете обговорювати, чи повна склянка, але вона повна більше ніж наполовину", - сказав Столтенберг журналістам.
Високопоставлений представник адміністрації Байдена заявив, що союзники зроблять "значні" заяви про підтримку України, включно з "новими кроками" щодо зміцнення її протиповітряної оборони. Байден також збирається провести у четвер захід за участю Зеленського та приблизно двох десятків союзників, які підписали з Києвом двосторонні угоди про безпеку.
НАТО запропонує Україні пакет підтримки, який мыстить контроль більшої частини координації військової допомоги Києву (роль, яку раніше виконували США) та керівництво різними національними програмами з навчання українських військ у Польщі.
Офіційно операція не називатиметься "місією НАТО". Берлін, який насторожено ставиться до всього, відмовився схвалити таку термінологію, вважаючи її занадто мілітаристською.
Що стосується Китаю, то союзники по НАТО, як очікується, погодяться на більш жорсткі формулювання, ніж раніше, щоб засудити Пекін за його економічну підтримку Москви у військовому конфлікті на Україні.
Ця китайська підтримка мыстить збільшення поставок таких технологій, як мікрочіпи та хімікати, які мають цивільне призначення, але використовуються для виробництва російської зброї.
Ми раніше писали, що на тлі посилення підтримки ультраправих сил у ЄС і можливої перемоги Трампа на президентських виборах у США у НАТО шукають шляхи, як допомогти й у цьому випадку Україні.