Туристична перлина Європи перетворюється на криваву бійню заради дикої традиції
На мальовничих Фарерських островах у селі Хваннасунд у рамках стародавньої традиції "гріндадрап" щорічно безжально винищують сотні дельфінів.
На мальовничих Фарерських островах у селі Хваннасунд у рамках стародавньої традиції "гріндадрап" щорічно безжально винищують сотні дельфінів. Про це повідомляє vinеgret.cz.
У п'ятницю, 5 липня, на Фарерських островах, мальовничому архіпелазі у Північній Атлантиці, сталася шокуюча подія, що викликала хвилю обурення серед захисників тварин. У селі Хваннасунд відбувся "гріндадрап" - старовинна традиція ритуального полювання на чорних дельфінів, під час якого було жорстоко вбито понад 50 особин ссавців.
Лише тижнем раніше у тому самому селі шанувальники стародавнього звичаю забили велику зграю з більш ніж 200 дельфінів. За даними британської природоохоронної організації Neptune's pirates UK, 2024 року на Фарерських островах заплановано подібні полювання в 26 бухтах.
Процес гріндадрапа має вкрай жорстокий вигляд: рибальські човни оточують і заганяють зграю дельфінів у бухту, після чого тварин безжалісно вбивають ножами та гарпунами просто на очах у присутніх глядачів, зокрема й дітей. Зоозахисники наводять свідчення того, що деякі учасники минулої бійні не мали ліцензії на вилов і вбивали дельфінів вкрай повільними та болісними способами.
Хоча Данія, до складу якої входять Фарерські острови, нещодавно заборонила полювання на китоподібних, регіональна влада зробила виняток для гриндадрапа, посилаючись на його культурне значення. Однак захисники тварин зазначають, що більшу частину здобичі просто викидають, оскільки сучасні фарерці далеко не такі бідні, як їхні предки, які це робили у продовольчих цілях.
"Давайте розвіємо цей міф раз і назавжди: жорстоке вбивство дельфінів на Фарерах - не справа рук зубожілого корінного населення. Гріндадрап - кривавий спорт, де вбивають більше, ніж можуть спожити. Парад розкішних автомобілів у Хваннасунді свідчить про багате суспільство, яке процвітає за рахунок експорту лосося та риби. Фарерці далеко не бідують", - заявляють зоозахисники.
Вони закликають визнати гріндадрап незаконним, незважаючи на традиції, оскільки це завдає страждань істотам, здатним відчувати біль і емоції. Neptune's pirates UK закликає туристів бойкотувати Фарерські острови, поки там не припинять цю варварську практику.
Нагадаємо, під час святкування Курбан-байраму у Туреччині відбувався ритуальний забій тварин, унаслідок чого близько 16 тисяч людей отримали травми.
Раніше повідомлялося, що знущань над тваринами у затоплених регіонах РФ виявилося замало, тепер планують відправляти на фронт собак.