11 липня 2024, 11:15

У Польщі стурбовані можливим масовим від'їздом українських мігрантів із країни – Business Insider

У Польщі представники бізнесу заговорили про можливий масовий від'їзд українських мігрантів із країни через нещодавно ухвалений в Україні закон про мобілізацію.

У Польщі стурбовані можливим масовим від'їздом українських мігрантів із країни – Business Insider

У Польщі заговорили про можливий масовий від'їзд українських мігрантів із країни. Причиною цього може бути нещодавно ухвалений в Україні закон про мобілізацію. Про це пише Business Insider.

Відповідно до закону про мобілізацію, громадяни призовного віку, зокрема чоловіки від 18 до 60 років, зобов'язані до 17 липня зареєструватися у спеціальній електронній системі та надати актуальні дані про місце проживання, статус перебування й іншу інформацію.

Ті, хто перебуває за межами України, зокрема у Польщі, та не виконає цю вимогу, ризикують втратити доступ до консульських послуг. А це означає, що після закінчення терміну дії їхніх паспортів та інших документів, що дають змогу легально працювати й перебувати у Польщі, вони будуть змушені покинути країну.

"Обмежений доступ до консульських послуг означатиме необхідність виїзду з Польщі. Якщо як держава ми жорстко ставитимемося до таких людей, вони почнуть перебиратися до менш суворих країн Західної Європи", - зазначає Ґжеґож Куліш, експерт BCC з ринку праці та голова правління групи Weegree.

На думку фахівців у сфері HR, хоча малоймовірно, що ситуація призведе до масового відтоку українських працівників, вона є певним сигналом для польського уряду. Можливий дефіцит робочої сили внаслідок від'їзду українців змусить Польщу шукати альтернативні джерела поповнення трудових ресурсів.

"Наша країна має підготуватися до більш активного залучення мігрантів з Азії та Америки. Необхідно запровадити спрощені процедури легалізації перебування та працевлаштування для цих груп, створюючи сприятливіші умови", - вважає Мачей Пелька з Gi Group Poland.

Нагадаємо, стала відома країна ЄС, де українські біженці суттєво поповнили скарбницю.

Раніше дослідження Міжнародної організації з міграції показало, що більшість українських біженців у Європі мають намір залишитись у країнах перебування.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини