Хусити атакували балістичною ракетою танкер, що прямував із Росії до Китаю
Хусити використали три надводних судна, після чого запустили з Ємену у бік танкера протикорабельну балістичну ракету.
Єменські хусити провели атаку одразу на два танкери у Червоному морі, один із яких ішов із Росії до Китаю. Про це повідомляє Центральне командування ЗС США (CENTCOM).
Спочатку під удар потрапив танкер MT Bentley I, що перевозив олію з РФ до КНР під прапором Панами. Повідомляється, що корабель належить Ізраїлю та керується Монако. Для атаки хусити використовували три надводних судна: один морський дрон і два невеликі човни. Пізніше вони запустили з Ємену у бік танкера ще й протикорабельну балістичну ракету.
У CENTCOM зазначили, що повідомлень про пошкодження корабля або постраждалих не надходило.
Хусити також атакували надводним дроном танкер для перевезення сирої нафти MT Chios Lion, що йшов у Червоному морі під прапором Ліберії та належить Греції та Маршаловим островам.
Морський дрон завдав шкоди танкеру, але екіпаж корабля не звертався по допомогу та не було повідомлень про постраждалих.
У червні терористи з Ємену вразили україно-польське судно у Червоному морі.
Атака була здійснена з використанням ірансько-китайських протикорабельних ракет, запущених по судну.
Унаслідок атаки один із членів екіпажу був важко поранений. Його евакуювали на борт ракетного крейсера USS Philippine Sea ВМФ США.
Наразі Сполучені Штати спільно з кораблями флотів інших країн супроводжують цивільні судна, щоб захистити їх від ракетних атак з боку воєнізованих угруповань Ємену, які підтримуються Іраном.
Єменські хусити, або хуті, офіційно відомі як "Ансар Аллах" (Підтримка Бога), є шиїтським рухом і збройною групою, що бере свій початок від секти заїдитів, яка належить до шиїтського ісламу. Хусити базуються на півночі Ємену та спочатку виникли як релігійний рух у 1990-х роках, просуваючи права заїдитської громади, яка відчувала себе маргіналізованою в основному сунітському Ємені.
Атаки на кораблі є частиною ширшої стратегії хуситів проти коаліції, очолюваної Саудівською Аравією. Червоне море - це важливий торговий шлях, і атаки на нього можуть створити значні економічні та логістичні проблеми для їхніх супротивників.
Хусити підтримуються Іраном, який розглядає їх як інструмент для розширення свого впливу на Близькому Сході та протидії інтересам Саудівської Аравії та США у регіоні. Атаки на кораблі можуть бути частиною ширшої стратегії Ірану з дестабілізації регіону та протидії своїм ворогам.
Раніше ЗМІ також писали, що хусити не дотримали слова й атакували судно у Червоному морі з російською нафтою.
Останні новини
Міг поділитися секретною інформацією: у Норвегії затримано шпигуна, який працював не тільки на РФ
08:30Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16