"Орбан розлютив партнерів", – ЄС не підтримав Угорщину та Словаччину у суперечці з Україною через російську нафту
Угорщина та Словаччина спробували заручитися підтримкою ЄС у суперечці з Україною через транзит російської нафти, але це не вийшло.
Київ ухвалив рішення припинити транзит нафти російської компанії "Лукойл", що викликало обурення в Угорщині та Словаччині. Ці країни відразу ж почали загрожувати Україні контрзаходами та натякати на її тотальну невдячність.
Потім Віктор Орбан і Петер Пеллегріні спробували залучити до суперечки третю сторону – ЄС. З цією метою вони звернулися до Єврокомісії, сподіваючись, що вона розпочне консультації з цього питання та закликатиме Київ до скасування санкцій щодо російської нафтової компанії "Лукойл".
Однак жодна з 11 країн Євросоюзу не стала на бік Угорщини та Словаччини. Про це повідомляє Financial Times.
Більше того, за словами журналістів, Віктор Орбан вибрав зовсім невідповідний час для звернення за допомогою до ЄС, адже останнім часом він, м'яко кажучи, неповажно ставився до своїх партнерів та Єврокомісії, коли в односторонньому порядку без схвалення Брюсселя лобіював мирний план ( з врегулювання російсько-українського конфлікту) під час візитів до Китаю та РФ.
Ще одна причина, через яку Єврокомісія не захотіла прийняти у суперечці бік Будапешту та Братислави, стосується фактичного стану справ із нафтою. Справа у тому, що через накладення санкцій на "Лукойл" нафтопровід не спорожнів. По ньому, як і раніше, транспортується така сама кількість нафти, але з допомогою інших російських компаній.
Раніше Словаччина пригрозила Україні заходами у відповідь у разі блокування транзиту нафти з РФ.
А Угорщина натякнула на припинення експорту електроенергії до України, якщо Київ не відновить у наступному році транзит російської нафти.
Ще трохи раніше стало відомо, що розрив Києвом транзитних угод з Москвою може обернутися катастрофою для енергетичної системи Угорщини.