У ЄС хочуть викинути Угорщину із Шенгенської зони через рішення щодо Росії – ЗМІ
Голова Соціал-демократичної парламентської групи закликала Євросоюз різко відреагувати на рішення Угорщини щодо громадян РФ.
Голова фінської соціал-демократичної парламентської групи Тютті Туппурайнен заявила, що Угорщину необхідно виключити із вільного переміщення у Шенгенській зоні. Її коментарі пролунали після рішення Будапешта поширити програму Національної карти на Росію та Білорусь.
Про це повідомляє Schengen.News.
Під вимогою вже підписалася група євродепутатів, лист зібрав близько 70 підписів, зокрема колишніх прем'єр-міністрів Бельгії та Ірландії.
Рішення угорської влади ставить під удар Євросоюз, оскільки тепер російські шпигуни зможуть проникати на його територію набагато інтенсивніше. Голова Соціал-демократичної парламентської групи закликала Євросоюз різко відреагувати на рішення Угорщини. За її словами, необхідно запровадити прикордонний контроль.
"Угорщину не можна виганяти з ЄС, але ми маємо захистити себе", - заявила політик.
Вона сказала, що прикордонний контроль запроваджувався з менш серйозних причин під час інших великих заходів, а зараз саме час почати застосовувати суворіші перевірки.
"Тепер було б доречно відновити прикордонний контроль на кордонах Угорщини, оскільки інша позиція Угорщини щодо росіян є потенційною загрозою безпеці для всього Союзу. Я вважаю, що Рада має зібратися для обговорення цього питання негайно", - наголосила Туппурайнен.
Раніше цього місяця Угорщина запровадила Національну карту, яка дозволяє "заробітчанам" з 8 країн, включаючи громадян РФ та Білорусі, приїжджати до країни без проходження перевірки безпеки.
Нещодавно Європейська народна партія (ЄНП), яка є найбільшою партією в Європейському парламенті, заявила, що рішення Угорщини збільшить ризик шпигунства, а також викликає побоювання щодо національної безпеки.
МЗС Угорщини вважало "дитячою брехнею" заяви про те, що Будапешт ставить під загрозу безпеку Шенгенської зони.
Нагадаємо, в ЄС розпочався бойкот Орбана через його візит до Путіна, до якого приєдналися 6 країн.