21 серпня 2024, 10:09

"Свобода вірування не інструмент для втручання іноземної держави", – у Чехії серйозно взялися за РПЦ

Комітет чеського Сенату з державної безпеки звернувся до уряду із закликом доручити спецслужбам перевірити РПЦ і ПЦ Чеських земель.

"Свобода вірування не інструмент для втручання іноземної держави", – у Чехії серйозно взялися за РПЦ

Комітет із державної безпеки Сенату Чехії виступив з ініціативою провести всебічну перевірку діяльності Російської православної церкви (РПЦ) і Православної церкви Чеських земель, доручивши це спецслужбам. Про це повідомляє ресурс "Вінегрет".

Особливий акцент пропонується зробити виявленні можливого використання цих організацій просування інтересів Росії у Чехії. Крім цього, Комітет направив запит міністру культури Мартіну Баксе з проханням оцінити відповідність діяльності зазначених церков законодавству країни та при виявленні порушень запустити процес позбавлення їх реєстрації.

Голова комітету Павел Фішер у своїй заяві наголосив на неприпустимості використання релігійних свобод для втручання у державні справи: "Свобода віросповідання не має бути інструментом для втручання іноземної держави. Ми вважаємо неприпустимим, щоб РПЦ або Православна церква Чеських земель були використані на користь Російської Федерації проти Чеської Республіки", - заявив він.

Фішер повідомив, що РПЦ у Чехії пов'язана із Московським патріархатом. Важливо відзначити, що патріарха Кирила вже було внесено до списку санкцій країни у 2023 році за підтримку агресії РФ проти України. ПЦ Чеських земель, хоч і формально незалежна від РПЦ, проте з 2014 року на неї посилюється вплив російських структур, а за кількістю парафіян вона на другому місці у країні. Збори ПЦ Чеських земель 27 червня у Празі викликали сумніви щодо легітимності вибору її керування. Також виявлено порушення у використанні православної каплиці на Вільшанському цвинтарі. Сенатський комітет закликав до посилення контролю над діяльністю обох церков.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що настоятель із РПЦ у Карлових Варах протоієрей Микола Ліщенюк був визнаний небажаною персоною чеською владою та зобов'язаний залишити країну.

Також нагадаємо, Чехія назвала владу Росії головною загрозою безпеці країни, згадавши війну в Україні.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини