2 вересня 2024, 10:55

Китай може захопити частину Росії, скориставшись її війною з Україною, – президент Тайваню.

Президент Тайваню нагадав сумнівний Айгунський договір 1858 року, за яким Китай передав Російській імперії велику ділянку землі біля нинішнього Далекого Сходу РФ.

Китай може пред'явити територіальні претензії на адресу Росії та повернути історичні території на Далекому Сході, які йому належать, скориставшись слабкістю РФ, яка втягнута у війну з Україною. Частина території Росії може бути Китаєм у зв'язку з несправедливим договором, який був підписаний за останньої китайської династії XIX століття.

Про це пише інформаційне агентство Reuters, цитуючи заяву президента Тайваню Лай Цінде.

Президент навів у приклад Айгунський договір 1858 року, яким Китай передав Російської імперії велику ділянку землі біля нинішнього Далекого Сходу Росії. Тоді утворилася більшість сучасної кордону річкою Амур.

Китайська династія Цин, яка на той час перебувала ув стані остаточного занепаду, спочатку відмовилася ратифікувати договір, але через два роки він був підтверджений Пекінською конвенцією. Цей договір з царською Росією один із тих, які Китай називає "нерівноправними" договорами з іноземними державами у XIX столітті.

"Намір Китаю напасти на Тайвань і анексувати його викликано не тим, що говорить чи робить якась людина або політична партія на Тайвані. Китай хоче анексувати Тайвань не заради територіальної цілісності... Якщо це заради територіальної цілісності, то чому б йому не повернути окуповані Росією землі, які були передані за Айгунським договором, адже Росія зараз перебуває у найслабшому становищі", - сказав Лай, маючи на увазі війну, яку Росія веде з Україною, де задіяні всі її війська та сили.

Китаю неважко буде скористатися слабкістю Росії та повернути свої історичні землі.

Уряд Китаю стверджує, що Тайвань є китайською територією з давніх часів. На думку політика, використовуючи цю логіку, Китай має висунути аналогічні претензії на адресу Росії щодо повернення своїх територій.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що торгівля Росії та Китаю тріщить під тиском санкцій.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини