3 вересня 2024, 08:01

Підкупити Монголію "дешевим" газом: стала відома справжня мета візиту Путіна до Улан-Батору

Через брак фінансів для завершення будівництва трубопроводу "Сила Сибіру – 2" Путін звернувся по допомогу до Монголії.

Днями в інтерв'ю монгольському ресурсу "Оноодор" Путін заявив, що готовий зробити великі знижки для Улан-Батору на газ та паливо. Але головна умова - допомогти добудувати трубопровід із РФ до КНР.

Найцікавіше, що Путін у спілкуванні із пресою заявив, нібито Москва завжди відгукується на "прохання монгольських друзів про допомогу", інформує канал "Україна 365".

РФ і Монголію пов'язують узи партнерства протягом понад 10 років. Більше того, тісна співпраця з Улан-Батором залишається одним із пріоритетів Кремля, заявив президент РФ.

Востаннє Путін був у Монголії п'ять років тому. Вчора він відвідав країну з єдиною метою – попросити Монголію дати добро на будівництво трубопроводу через територію країни. Нова труба має замінити "Газпрому" європейський ринок. При цьому потужність нової труби буде всього 50 млрд кубометрів на рік, тоді як до країн ЄС щорічно прокачувалося до 150 млрд кубометрів газу.

Ще у серпні уряд Монголії обговорював свої плани на майбутнє, та там не було місця для трубопроводу "Сила Сибіру - 2" на наступні п'ять років.

Проект був поставлений на паузу з боку Пекіну, котрий так і не домовився з Москвою щодо майбутнього труби.

Ще 2022 року Путін пропонував Сі збільшити закупівлі російського газу до 100 млрд кубометрів на рік. Голова КНР так і не дав "зелене світло" на будівництво нового трубопроводу. Китай вимагав від РФ встановити ціну на газ у розмірі 60 доларів за кубометр як ціна всередині самої РФ. Однак Путін наполягає на ціні 260 доларів.

Через територію Монголії має пройти гілка "Союз Схід" загальною довжиною 960 км. За словами Путіна, якщо раніше Улан-Батор міг бути лише транзитером газу, то зараз є можливість користуватись "дешевим" газом для розвитку країни.

Також Путін заявив про готовність Кремля переглянути ціни на пально-мастильні матеріали для Монголії у бік їхнього зниження.

Роботи над проектом "Сила Сибіру - 2" стартували ще 2020 року. Загальна протяжність становитиме 6,7 тисячі кілометрів.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що напередодні свого візиту до Монголії Путін дав інтерв'ю місцевій пресі, а заразом поскаржився на Захід.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини