"Ми готові піти", – Дуров дав коментарі щодо свого затримання у Франції
За словами Дурова, влада Франції могла будь-якої миті зв'язатися з ним і попросити про допомогу.
Днями стало відомо, що Павлові Дурову заборонено виїзд за межі Франції до весни 2025 року. Напередодні на своїй сторінці у соцмережі Дуров уперше прокоментував своє затримання.
За словами засновника платформи Telegram, відразу після затримання правоохоронці допитували його цілих чотири дні.
Головне звинувачення: Дуров несе відповідальність за незаконне використання платформи. Він також заявив, що в ЄС є свій офіційний представник платформи, який готовий у будь-який момент відповісти Парижу на будь-які питання, що їх цікавлять.
Також Париж міг і сам вийти на Дурова, якщо Франції така необхідна була його допомога. Він заявив, що, перебуваючи у Дубаї, часто заходив до консульства Франції, але ніхто ні про що не просив.
Якщо Францію не влаштовує сам інтернет-сервіс, то суд має бути проти самого сервісу.
Дуров заявив: жоден автор не візьметься за якусь розробку, якщо розумітиме, що в майбутньому на нього чекає арешт.
Важко знайти баланс між безпекою та конфіденційністю. Необхідно постійно узгоджувати всі вимоги до політики конфіденційності із правоохоронцями, місцевим законодавством і загальними законами ЄС. Якщо не вдається знайти необхідного балансу, то платформа Telegram може назавжди залишити ту чи іншу країну.
Дуров нагадав про події у РФ, коли він відмовився передавати ключі шифрування та платформу заборонили у країні. Коли Іран вимагає відключити канали активістів, Telegram пішов і з цієї країни.
Дуров зізнався, що його платформа не ідеальна, але й водночас не є "анархічним раєм". Щодня адміністрація чистить пости, видаляє шкідливі канали тощо.
Зараз платформою користується понад 950 млн осіб, що полегшило роботу зловмисникам, які почали зловживати ресурсом.