12 вересня 2024, 19:01

Названо шість потенційних посередників у мирних переговорах між РФ та Україною – Newsweek

Декілька країн висловлювали готовність зіграти роль посередників у мирних переговорах між РФ та Україною, проте їхні зусилля можуть виявитися неефективними.

Названо шість потенційних посередників у мирних переговорах між РФ та Україною – Newsweek

Нещодавні заяви та дії низки країн свідчать про спроби зіграти роль посередників у вирішенні військового конфлікту між РФ і Україною. Незважаючи на ініціативи, поки не ясно, чи ці країни справді спроможні вплинути на процес переговорів. Про це пише Newsweek.

Кандидати на посередництво

Австрія: країна готова надати майданчик для переговорів, але, як зазначає директор Центру Європи й Азії зі Гудзоновського інституту Пітер Роуг, Австрія надто мала, щоб формувати процес переговорів. Проблеми також можуть виникнути через внутрішні політики та майбутні вибори.

Угорщина: в особі прем'єр-міністра Віктора Орбана також виявила активність у пошуку шляхів для припинення вогню, але його зусилля можуть виявитися більшою політичною демонстрацією, ніж реальною спробою вирішення конфлікту. Орбан, незважаючи на свої переговори із Зеленським і Путіним, стикається з критикою як усередині країни, так і за її межами. Певна ворожість між Будапештом і Києвом робить Угорщину сумнівним кандидатом.

Бразилія, Китай та Індія: ці країни, які перебувають в організації БРІКС, також розглядаються як потенційні посередники. Володимир Путін вважає їх підходящими для цього, але Вук Вуксанович, співробітник аналітичного центру LSE IDEAS при Лондонській школі економіки, сумнівається у здатності їхніх лідерів ефективно виконувати таку роль через близькі відносини з Росією. Швидше за все, вони не зможуть досягти значного прогресу у переговорах без згоди більшої міжнародної спільноти, включаючи США.

Туреччина: виявила інтерес до посередництва, заявивши про можливу роль у переговорах, але наразі Москва відкинула таку ініціативу. У той же час Туреччина допомагала в організації безпечного вивезення зерна з українських портів, що може свідчити про її потенційну роль у мирному процесі, хоча потрібна участь США та Європи для досягнення серйозного прогресу.

Поки що Кремль не визначився з готовністю до переговорів, а низка країн продовжує висловлювати свої пропозиції про посередництво. У будь-якому випадку для ефективного завершення конфлікту потрібна нейтральна платформа, що приймається обома сторонами.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що "Путін благає про переговори з Україною, це позиція слабкого", тому Z-пропагандист заявив про поразку РФ.

Тим часом президент Чехії вважає, що ідея повного відновлення справедливості в Україні є малоймовірною, але мирні переговори можуть призвести до компромісного рішення.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини