"Я ніколи не сумнівався…" – президент Чехії пояснив слова про тимчасовий контроль РФ над територіями України
Президент Чехії Петр Павел відреагував на критику України, викликану його словами, що Росія може тимчасово контролювати частину українських територій.
Президент Чехії Петр Павел виступив із коментарями у відповідь на критику, яка надійшла від України у зв'язку з його недавніми заявами. Вони припустив, що після досягнення мирних ініціатив РФ може тимчасово зберігати контроль над певними українськими територіями. Про це повідомляє "Європейська правда".
Виступаючи перед журналістами у Нью-Йорку 24 вересня, Петр Павел зазначив, що його заява була неправильно сприйнята. Він наголосив, що не сказав нічого принципово нового та нагадав, як аналогічні думки він уже висловлював на Мюнхенській конференції минулого року. На думку президента Чехії, надто оптимістичні очікування про швидку та повну перемогу України можуть становити небезпеку для всіх сторін. Павел зазначив, що питання закінчення війни необхідно розглядати з реалістичної точки зору, враховуючи як часові межі, так і витрати на досягнення цієї мети.
"Я ніколи не сумнівався, що ми повинні підтримувати Україну у відновленні територіальної цілісності, це наша кінцева мета. Однак ми маємо розумно оцінювати, скільки часу це може охопити та які ресурси потрібно витратити", - наголосив президент Чехії.
Він також додав, що перемога над РФ, якщо її буде досягнуто ціною загибелі значної частини українського народу, не буде справжньою перемогою.
МЗС України раніше опублікувало офіційну заяву, в якій рішуче відкинуло будь-які варіанти з тимчасовим контролем українських територій російськими окупантами. У документі було наголошено, що такі "половинчасті рішення" не приведуть до миру, а лише затягнуть війну.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що президент Чехії Петр Павел окреслив підтримку України як ключову мету своєї зовнішньополітичної стратегії, наголошуючи на необхідності припинення російської агресії.
Також президент Чехії вважає, що ідея повного відновлення справедливості в Україні є малоймовірною, але мирні переговори можуть призвести до компромісного рішення.