Ставлення у Польщі до українських біженців змінилося: опубліковано нові дані соцопитування від CBOS
Польська підтримка українських біженців впала до 53%, що є найнижчим показником початку війни.
Нове соціологічне дослідження, проведене у вересні 2024 року, показало, що лише 53% поляків підтримують прийом біженців із України. Це мінімальний показник із березня 2022 року, коли підтримка сягала 94%. Інформація про це розміщена на сайті Центру дослідження громадської думки (CBOS).
За даними соціологів, починаючи з весни 2023 року у Польщі спостерігається значне падіння рівня підтримки українських біженців. У березні 2022 року проти їхнього прийому виступало лише 3% респондентів, тоді як до вересня 2024 року таких людей стало вже 40%. В опитуванні брали участь як чоловіки, так і жінки, але примітно, що 60% чоловіків виступили за прийом переселенців, тоді як серед жінок цей показник становив лише 47%.
Підтримка біженців з України також залежить від політичних переваг. Респонденти з лівими поглядами демонструють вищий рівень підтримки — 68%, тоді як серед правих цей показник дорівнює 53%.
Партії правлячої коаліції "Громадянська коаліція", "Левиця" та "Третій шлях" найбільш активно підтримують біженців, у них показник понад 70%, тоді як прихильники опозиційних партій "Права і справедливість" і "Конфедерація" більш поділені на думки, їх підтримка 52 % та 49%, відповідно.
Опитування показало, що 67% поляків підтримують ідею повернення українських чоловіків призовного віку назад на батьківщину для участі у бойових діях. Така думка є найбільш поширеною серед виборців "Конфедерації", відомої своїми антиукраїнськими настроями.
Прогнози щодо закінчення війни в Україні також стають песимістичнішими. Лише 46% респондентів підтримують продовження опору України, тоді як 39% вважають, що Київ має піти на територіальні поступки заради миру.
Згідно з опитуванням, думка поляків про Курську операцію також розділилася: 41% вважають, що вона принесе користь Україні у довгостроковій перспективі, 32% важко відповісти, а 27% налаштовані критично.
Щодо можливості застосування ядерної зброї Росією, 51% поляків побоюються цього сценарію, хоча на початку війни таких було 77%. Жінки та люди похилого віку більше схильні висловлювати побоювання з приводу ядерної загрози.
За даними ООН, на території Польщі зараз проживає близько мільйона українських біженців.
Польща була однією з перших країн, які почали постачати Україні нові типи озброєння, тим самим зруйнувавши думку про небажання Заходу підтримувати Україну.
Останні новини
"Саме тут для них відкриваються можливості..." – Коваленко прояснив задум армії РФ щодо Покровська
12:46Spiegel: "Це і його стосується", – німецька "подруга Путіна" назвала президента РФ "злочинцем"
11:25Ворожий акт: Орбан прокоментував рішення дати політичний притулок польському політику, що втік.
09:29