Проросійські політики Молдови та Кремль готують нові провокації проти Кишинева – аналітики
Вибори у Молдові можна вважати дійсними, оскільки явка виборців подолала необхідний законом країни поріг.
На 2:00 20 жовтня було підраховано лише 80% бюлетенів, згідно з якими у країні відбудеться другий тур президентських виборів, а ситуація з референдумом щодо вступу Молдови до ЄС показала, що понад 54% мешканців країни проти цього курсу.
Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували ситуацію з виборами та референдумом у Молдові та те, як проросійські сили намагаються згорнути країну з демократичного та європейського шляху розвитку.
Уряд Майї Санду робить все можливе, щоб Молдова увійшла до ЄС, а у самій країні процвітала "свобода та демократія". Однак і Кремль докладає всіх своїх зусиль щодо саботажу вступу країни до ЄС.
Влада Молдови вже звинуватила проросійські сили у спробах порушень на виборах 20 жовтня. Також їх звинуватили у спробі проведення у Молдові протестів, спрямованих на дестабілізацію самої країни.
Генінспекторат поліції Молдови заявив про фіксацію 113 порушень під час виборів президента. Сюди можна віднести псування бюлетенів і перевезення виборців. У ЦВК Молдови заявили, що спостерігачі від деяких партій Молдови нібито запросили доступ до виборчих дільниць на території Росії та Румунії.
У МЗС Молдови заявили, що у РФ на двох із виборчих дільницях штучно створили чергу, щоб потім незаконно перевозити учасників голосування від однієї дільниці до іншої.
А на одній із виборчих дільниць у Москві всім, хто голосував, роздали якісь запрошення у ресторан від імені Посольства Молдови у РФ.
А "Культурно-освітній центр Молдови" у РФ, який пов'язаний із проросійським політиком Шором, пропонував усім молдаванам картку "громадянина Молдови у РФ". Вона надавала право на безкоштовні послуги у медицині, банках, юриспруденції та Інтернеті.
Ще 17 жовтня директор Служби розвідки та безпеки Молдови Олександру Мустяца заявив, що інструктори із ПВК "Вагнер" на території Сербії та Боснії навчають до 100 молодих проросійських молдаван.
У цьому таборі "вагнерівці" вчать молдаван поводитися з безпілотниками та створювати саморобні вибухові пристрої.
Ще понад 300 молдаван пройшли курси "молодого бійця" на одному з полігонів під Москвою. Ці курси профінансувала організація Шора "Євразія".
Кремлівська влада та прокремлівські молдавські діячі можуть планувати розпалити протести після виборів у рамках зусиль щодо дестабілізації молдавського суспільства та дискредитації результатів виборів.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Санду зробила першу заяву після виборів президента країни та референдуму про вступ до ЄС, що відбулися у Молдові.
Нагадаємо, після опрацювання 50% голосів на виборах президента Молдови стало відомо, що відбудеться і другий тур.