31 жовтня 2024, 17:52

В ООН розслідували злочини Росії в Україні та винесли вердикт

Міжнародна комісія ООН представила доповідь про військові злочини Росії в Україні та вимагала покарання винних незалежно від їхніх посад.

Комісія ООН знову підтвердила, що РФ порушує норми міжнародного гуманітарного права, вчиняючи військові злочини в Україні. Винні повинні відповісти незалежно від посад і відповідальності. Про це йдеться у документі УВКПЛ ООН.

Незалежна міжнародна комісія ООН із розслідування злочинів Росії на окупованих територіях України подала новий звіт на Генеральній Асамблеї. У документі зазначено жахливі факти, серед яких тортури, насильство, ракетні удари по мирному населенню й атаки на інфраструктуру. Комісія наголошує, що ці дії підпадають під категорію військових злочинів і вимагають покарання винних.

За результатами трьох звітів, Комісія вказала на широке використання тортур російськими військами та службами безпеки як на окупованих територіях України, так і у місцях позбавлення волі у самій Росії. Ці методи визнані порушеннями прав людини та класифіковані як військові злочини, оскільки жертвами таких дій були мирні жителі й українські військовополонені.

У доповіді також наголошується на регулярному застосуванні російськими військовими сексуального насильства як форми тортур. Задокументовані випадки вказують на цілеспрямовані дії проти ув'язнених, позбавлених базової медичної допомоги. Комісія особливо наголосила на систематичному характері та безкарності, з якою відбуваються подібні злочини.

Комісія надала й інші факти: удари із застосуванням вибухової зброї по цивільних об'єктах, медичних установах і об'єктах культурного значення, що заборонено міжнародним гуманітарним правом. Атаки Росії, що продовжуються, на енергосистему України призводили до масштабних відключень електроенергії, залишаючи мільйони цивільних без світла, води татепла. Особливо постраждали соціально вразливі групи: діти, люди похилого віку, особи з інвалідністю та хронічними захворюваннями.

ООН наполягає на необхідності залучення винних до суду незалежно від посад чи фактів виконання наказів. Злочини, подібні до військових злочинів, зазначені у Римському статуті Міжнародного кримінального суду, та за їх скоєння передбачено кримінальну відповідальність як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що в офісі Генсека ООН Гутерріша пояснили, чому той поїхав до Путіна

Також нагадаємо, Зеленський звинуватив світових лідерів у ігноруванні справжніх цілей ООН на тлі саміту БРІКС у Казані.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини