США закликали Китай не допустити участі КНДР у війні проти України: експерти озвучили позицію Пекіну – РМ
США зверталися до Китаю, щоб зупинити північнокорейські війська від бойових дій за Росію.
У Держдепі США порушили питання перед посольством Китаю щодо присутності у РФ солдатів з КНДР.
Пекін є давнім союзником Пхеньяну в економічній і військовій сфері. Проте нова співпраця КНДР із РФ змушує КНР ще більше впливати на Москву та Пхеньян, інформує ресурс The New York Times.
Втягування КНДР у війну проти України ще більше змусить ЄС бути залученим до питань безпеки Східної Азії, чого не дуже хоче Китай.
У вівторок заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл, чиновник по Азії Деніел Крітенбрінк і чиновник по Європі Джеймс О'Брайєн провели зустріч із китайськими дипломатами.
Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван закликав Китай зупинити КНДР.
У США сподіваються, що Пекін донесе інформацію від Вашингтону Кіму, а той або обмежить свою військову допомогу Росії, або зупинить розгортання своєї армії на території РФ.
Пекін почав зближуватися з Москвою після вторгнення армії Путіна в Україну у лютому 2022 року, тому на перший погляд може здатися, що Пекін не проти перекидання військ із КНДР до РФ.
Проте справжні погляди Китаю на цю ситуацію поки що не зрозумілі, саме тому Вашингтон і намагається щось з'ясувати через посольство Китаю.
Ще у понеділок у Пентагоні визнали той факт, що Пхеньян відправляє до РФ щонайменше 10 тисяч своїх військовослужбовців для участі у війні проти України.
Ці події нагадують війну у Кореї, коли Китай, СРСР і КНДР воювали з Кореєю та США на Корейському півострові.
Американські чиновники впевнені, що РФ, Китай і КНДР все ще негативно ставляться до США. Однак і Китай дуже рад новим відносинам між Москвою та Пхеньяном.
Зрештою, нові відносини з країнами Азії почнуть налагоджувати і США, що не на руку Китаю. Якщо всередині Китаю виникне напруженість через розміщення північнокорейських військ, американські офіційні особи спробують цим скористатися.
Представник Держдепу США Метью Міллер заявив, що Вашингтон також безпосередньо спілкується з Китаєм щодо військової допомоги КНДР.
У США також сподіваються, що своє занепокоєння щодо військ КНДР висловлять Китаю і країни Європи.
Директор Центру Стімсона Юн Сан заявив, що офіційні особи Китаю незадоволені новим витком відносин між КНДР і РФ. "Що ще важливіше, - сказала вона, - китайська ненависть до зближення Росії та Північної Кореї виходить із переконання, що Кім Чен Ин використовує Росію, щоб підчепити Китай".
Китай стурбований поведінкою КНДР, яка часто здійснює запуски балістичних ракет. Також Пекін виступає за те, щоб Пхеньян обмежив свою ядерну програму. У КНР стежитимуть за тим, щоб РФ не передала КНДР нові технології щодо ядерної та космічної програми.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що західна преса написала про генералів із КНДР, які прибули на територію РФ.
Останні новини
Словаччина й Угорщина домовилися про нові постачання газу: як це позначиться на Україні – Bloomberg
07:38З 900 осіб у строю залишилося лише 125: експерти розповіли про рід військ РФ, де найбільші втрати
07:34