Південна Корея може змінити позицію щодо передачі зброї Україні після перемоги Трампа – ЗМІ
У Сеулі стурбовані вступом КНДР у війну та перемогою Трампа, який може припинити допомогу Україні.
Південна Корея, яка є одним із світових лідерів з виробництва зброї та має величезний арсенал боєприпасів, у тому числі артилерійських снарядів, може переглянути позицію щодо надання летальної військової допомоги Україні.
Про це пише Bloomberg із посиланням на неназваних південнокорейських чиновників.
За їхніми словами, Сеул може розпочати постачання зброї Києву, якщо Трамп припинить підтримку України, про що він неодноразово заявляв у ході передвиборчої кампанії.
Зазначається, що команда президента Південної Кореї Юн Сок Йоля уважно стежить за ситуацією, особливо на тлі зближення РФ із КНДР, яка направила на допомогу Москві свої війська, які вже вступили у війну у Курській області. Сеул побоюється посилення Пхеньяну та може допомогти Києву, щоб послабити свого головного ворога Кім Чен Ина.
Водночас джерела Bloomberg зазначають: Південна Корея вичікує і надання Україні безпосередньо зброї та боєприпасів, що залежатиме не лише від дій Трампа, а й КНДР. Якщо військова співпраця Пхеньяну з Москвою не посилюватиметься й обмежиться лише відправкою до Росії 12 000 солдатів, то Сеул надасть перевагу збереженню статус-кво.
В уряді Південної Кореї заявляють, що координуватимуть свої дії з союзниками щодо постачання зброї в Україну. Раніше Сеул чинив опір закликам західних партнерів безпосередньо допомогти Києву та відправити йому 155-міліметрові артилерійські снаряди, запаси яких у Південної Кореї більш ніж значні.
Минулого тижня президент Юн Сок Йоль заявив: він не виключає підтримки України оборонною зброєю, незважаючи на те, що це може викликати роздратування Москви, тим більше що КНДР уже давно постачає до РФ снаряди та ракети.
Обережна позиція Сеула також зумовлена страхами перетворити РФ на свого ворога. У Кремлі вже пригрозили Південній Кореї "наслідками безпеки" у разі відправки зброї в Україну.
Ще однією перешкодою для президента Юна є відсутність внутрішньої підтримки прямої військової допомоги Києву, особливо з його рекордно низьким рейтингом схвалення 17%, згідно з останнім опитуванням Gallup.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Південна Корея готова передати Україні весь арсенал летальної зброї, якщо КНДР отримає нові технології від Москви.
Останні новини
"Вже поставлено рекорд", – дослідники попередили про серйозний наслідок глобального потепління
17:30Глава Міноборони України Умеров їде до Південної Кореї: на яку підтримку Київ чекає від Сеулу – ЗМІ
15:25Ракети середньої дальності та не тільки: Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію щодо України
13:34Хвалена російська зброя провалилася: ЗМІ дізналися, що вчора сталося під час атаки України на Курськ
12:00"Це ганьба. Так РФ і до Запоріжжя чи Дніпра дійде", – Коваленко про великий провал ЗСУ на фронті
11:37"Україні потрібні не війська Європи", – голова МО Естонії розповів, як найкраще допомогти Києву
11:34